Nie szata zdobi człowieka

   Dzisiaj coś więcej o szacie, która niekoniecznie musi zdobić człowieka. Zaraz wyjaśnię, o co chodzi.
   Otóż coraz częściej przychodzą do mnie zarówno dorośli (Wasi Rodzice), jak i niektórzy z Was i opowiadając (z wielkim rozgoryczeniem) o tym, jak często są wytykani przez rówieśników. Napawa to wielkim niepokojem, powodem zaś poniżania jest właśnie „szata”, która przecież nie może zdobić człowieka.
   Coraz większą (niestety) zwracacie uwagę na zainwestowane w odzież pieniądze. Bo, jak sądzę, nie chodzi tu nawet o gustowne ubranie, ale o samą modę ciucha- wizytówki wołającej: „Mam szmal”. Ale jak wynika z przeprowadzonych przeze mnie rozmów, dobieracie się w grupy wg kryterium zasobności swoich rodziców. Osoby „gorzej” ubrane są wytykane i izolowane. Przez chwilę zatrzymajmy i zastanówmy, jak czują się Ci z Was, którzy często nie odbiegają ani intelektem, ani pod wieloma innymi względami od dzieci ubierających się np. w sklepach firmowych.
   Jaką złość i bezradność wywołuje u nich tego typu traktowanie i z góry osądzanie ich jako mało atrakcyjne towarzystwo.
   Zastanówcie się, czy faktycznie dobra materialne są tak ważne (przynajmniej w życiu szkolnym), aby nie dostrzegać tych z Was, którzy nie ubierają się ekstra, a są interesujący i mądrzy.
Aneta Kochanowicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content