Archiwum świetlicy szkolnej

Pasowanie na Świetlika
O bezpieczeństwie w świetlicy szkolnej
JESIEŃ dary nam niesie
 Zdrowie największym skarbem
Świetlica dla Niepodległej Polski
Andrzejkowe wróżby
Świetlicowe zabawy ze Świętym Mikołajem
Koncert Bożonarodzeniowy
Bal karnawałowy w świetlicy
   7.04.17 r. w świetlicy odbył się “Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie” dla klas czwartych. Każdą klasę reprezentował dwuosobowy zespół. Dzieci wykazały się dobrą znajomością utworów Chopina i dużą wiedzą na temat jego życia i twórczości. Pani Ala i Ola pełniły rolę jurorek.

NAGRODZENI:
I miejsce – kl. IV d MARCIN PALIGA i JAROSŁAW ŁUCZAK
II miejsce – kl. IV b EMILIA KALKOWSKA i NATAN KOZIOŁ
III miejsce – kl. IV a ANIA BŁAŻEWICZ i MARTA ZYCHA
IV miejsce – kl. IV c ZUZIA NOWACKA i JULIA POLIS

Izabela Kudokas-Drąg

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  *

Już do tradycji świetlicy szkolnej należy konkurs: Portret F. Chopina – patrona naszej szkoły.

Gratulujemy nagrodzonym artystom:

I miejsce – Bartek Kucz kl. 3f
II miejsce – Dominika Dembek kl. 2a
III miejsce – Nicole Rudnicka kl. 3d

oraz wyróżnionym:

Aleksandra Łysek kl. 4d
Julia Korzeniowska kl. 3c
Ewelina Hirsch kl. 3c

Izabela-Kudokas Drąg
alt
fot. Alicja Drąg
*  *  *

   Gwiazdami ostatniej audycji muzycznej Lubuskiego Biura Koncertowego były trzy istrumenty na literę “S”: saxhorn, suzafon i syntezator. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów, tym razem klas trzecich. Dzieci nagrodziły artystów gromkimi barawami.
Wychowawcy świetlicy szkolnej

fot. Izabela Kudokas-Drąg
*  *  *
 168. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, patrona naszej szkoły, dzieci ze świetlicy szkolnej uczciły poprzez złożenie kwiatów i zapalenie znicza przed popiersiem kompozytora.
Izabela Kudokas- Drąg

fot. Izabela Kudokas-Drąg

*  *  *

Dziewczęta z zespołu wokalnego “Jedyneczki” i solistka Milena Wójtowicz brały udział w koncercie przy Ratuszu na rzecz W.O.Ś.P.

Izabela Kudokas-Drąg

fot. Izabela Kudokas-Drąg
*  *  *
   Kiedy zima sypnie śniegiem, wszędzie dookoła robi się biało, czysto i estetycznie. Kiedy jednak śnieg stopnieje – zewsząd wyłaniają się pozimowe niespodzianki. Aby na szkolnym boisku znowu zagościł porządek, w dniu 3 marca 2017 grupa dzieci ze świetlicy szkolnej wyposażonych w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wraz z wychowawcą,  p. Andrzejem Woźniakiem, posprzątała teren przy szkole. Akcja odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Świetlica szkolna kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów”.

Zajęcia okazały się świetnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym: ruchu na świeżym powietrzu (a pogoda była iście wiosenna) z pracą na rzecz społeczności szkolnej.

Wychowawcy świetlicy
fot. Andrzej Woźniak

*  *  *

   Już tradycyjnie w karnawale w świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs na Najciekawszą maskę karnawałową. Prace konkursowe można było podziwiać na wystawie.

Nagrodzeni:

I miejsce – Natalia Sobczak kl.2c
II miejsce – Nicole Rudnicka kl.3d
III miejsce – Joanna Karczyńska kl.5a

Wyróżnieni:

Zofia Lichwiarz kl.1a
Lena Szostak kl.1a
Mateusz Siwak kl.2a
Maja Ruczkowska kl.2b
Blanka Kaczmarek kl.2c
Maja Nowakowska kl.2d
Natalia Przybylska kl.2f
Mariusz Wieczyński kl.2f
Ewelina Hirsch kl.3c
Wiktoria Wróblewicz kl.3d
Maria Tomiałojść kl.3e
Maja Harasim kl.4b
Małgorzata Siwak kl.4d

Również tradycyjnie dzieci tworzyły swoje maski podczas specjalnie przeprowadzonych warsztatów.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fot. Alicja Drąg
*  *  *

   22.12.16 r. w świetlicy szkolnej odbyła się wigilia. Spotkaniu towarzyszyła uroczysta, ciepła atmosfera. Łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, po czym zasiedliśmy do biesiady przy świątecznym stole. Na koniec czas umiliło nam wspólne śpiewanie kolęd. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony, radosny czas. Można było się poczuć jak w prawdziwej rodzinie.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fot. Alicja Drąg

*  *  *

   W okresie przedświątecznym w świetlicy szkolnej zagościł wspaniały ciepły nastrój. Dzieci wspólnie kolędowały, przygotowywały ozdoby, dekoracje i kartki świąteczne. Miłym akcentem było przyozdobienie choinki oraz przystrojenie świetlicy ozdobami przygotowanymi przez uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawa w skojarzenia o tematyce bożonarodzeniowej oraz wykonywanie ilustracji przedstawiających zimę techniką gwaszu.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fot. Alicja Drąg

*  *  *

   6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja w świetlicy szkolnej upłynął w twórczej atmosferze. Najpierw zostały przeprowadzone warsztaty z robienia Mikołajów przy wykorzystaniu tekturowych rolek i bibuły. Następnie dzieci mogły się wykazać swoimi zdolnościami plastycznymi przy wykonaniu prac pt. “Jak wyobrażam sobie postać św. Mikołaja?”. Na podsumowanie dnia były tańce i słodka niespodzianka 🙂

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fot. Alicja Drąg
*  *  *

   Przygotowania do karnawału w świetlicy ruszyły pełną parą. Chętni uczestnicy biorą udział w warsztatach tanecznych. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie chętnie dają się ponieść pląsom 🙂

Alicja Drąg

fot. Alicja Drąg

*  *  *

   30 listopada w świetlicy szkolnej została zorganizowana impreza andrzejkowa, na której były tańce, zabawy i wróżby. Cieszyły się one dużym powodzeniem wśród dzieci. Wierzymy, że te dobre szybko się spełnią 🙂

Wychowawcy świetlicy

fot. Alicja Drąg

*  *  *

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopada) w świetlicy szkolnej mieliśmy tydzień tematyczny, podczas którego omawialiśmy zagadnienie tolerancji. Były pogadanki, prezentacje multimedialne, filmiki dydaktyczne, różne warsztaty plastyczne oraz śpiewanie piosenek “Tolerancja”, “Kolorowe dzieci”.
Wychowawcy świetlicy

fot. Alicja Drąg
*  *  *

   W tygodniu poprzedzającym 11 listopada dzieci w świetlicy szkolnej też przygotowywały się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Były pogadanki, śpiewanie pieśni patriotycznych i warsztaty z robienia kotylionów.

Alicja Drąg
Marta Durys
Małgorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   Tegoroczny Szkolny Turniej Szachowy odbył się w 9 listopada w czytelni. Jego cele to między innymi: popularyzacja gry w szachy oraz wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody powiatowe. Do rozgrywek zgłosiło się 14 zawodników z klas II – VI. Sama gra przebiegała w sportowej, choć chwilami emocjonującej atmosferze. Dwoje zawodników wycofało się z turnieju, o trzecie miejsce musiała być przeprowadzona dogrywka. Przebieg zawodów wsparła p. Alicja Drąg, stażystka. Wszyscy uczestnicy turnieju szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Ostatecznie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Maria Bodnar, w kategorii chłopców kolejno miejsca zajęli: I – Błażej Dziewiński, II – Kamil Tomaszewski, III – Filip Kozik. Ta czwórka reprezentowała naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lubskim Domu Kultury w Lubsku w dniu 16.11.2016 r. Na 9 startujących drużyn szkół podstawowych z całego powiatu żarskiego nasi uczniowie drużynowo zajęli bardzo wysokie III miejsce. Dla siebie jako zawodnicy zdobyli brązowe medale, a dla swojej szkoły – piękny puchar. Wielkie gratulacje!
Andrzej Woźniak

fot. Andrzej Woźniak
*  *  * 
   26.10.2016 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce owocowo-warzywnej. Dzieci tworzyły prace techniką wydzieranki z użyciem czasopism. Efekty ich pracy można obejrzeć na wystawie w świetlicy.
Alicja Drąg

0

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   25.10.16 r. w świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne. Dzieci tworzyły prace w technice frotażu. Wiele frajdy sprawiało też malowanie z wykorzystaniem barw jesiennych. Rysunki możemy podziwiać w naszej małej galerii w świetlicy szkolnej.
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   28.10.2016 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy piąty, fioletowy dzień tygodnia “Żyjmy zdrowo, kolorowo”. Dzieci malowały owoce i warzywa, śpiewały piosenki “warzywno-owocowe”. Uczniowie odgadywali z zasłoniętymi oczami owoce i warzywa za pomocą zmysłów smaku i węchu. Na koniec jak zwykle odbyła się ciesząca dużym zainteresowaniem degustacja. Każde dziecko próbowało wszystkich przygotowanych warzyw i owoców. Nie straszne im były nawet cytryna, cebula czy czosnek. Na koniec każdy mógł stworzyć własną owocowo-warzywną kompozycję.
Alicja Drąg
Marta Durys
Małgorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   27.10.2016 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy czwarty pomarańczowy dzień tygodnia “Żyjmy zdrowo, kolorowo”, podczas którego promowaliśmy zdrowe żywienie. Dzieci czytały wierszyki “owocowo-warzywne” oraz śpiewały piosenki “Zupa jarzynowa” i “Owocowy Karnawał”. Bawiły się także w odgadywanie warzyw i owoców z zasłoniętymi oczami za pomocą zmysłów węchu, smaku i dotyku. Następnie była degustacja warzyw i owoców, która jak zwykle była hitem. Okazało się, że dzieci bardzo lubią różne smaki, nawet czosnku czy cebuli.
Alicja Drąg
Marta Durys
Małgorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   26.10.2016 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy trzeci, czerwony dzień w ramach tygodnia “Żyjmy zdrowo, kolorowo”. Tego dnia mieliśmy pogadankę o zdrowym wpływie warzyw i owoców, dzieci kolorowały obrazki owocowo-warzywne oraz uczyły się piosenki “Zupa jarzynowa”. Pani Marta Durys przeprowadziła “zdrowe” warsztaty w języku niemieckim.
Alicja Drąg
Marta Durys
Małgorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   25.10.2016 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy drugi, zielony dzień tygodnia “Żyjmy zdrowo, kolorowo”. Omawialiśmy dobry wpływ spożywania owoców i warzyw. Promowaliśmy zdrowe żywienie poprzez jej degustację, robiliśmy także koreczki, co cieszyło się dużym powodzeniem u dzieci.
Alicja Drąg
Marta Durys
Małgorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej. Oj, działo się! Były życzenia, słodki prezent i wspólne zdjęcie z Misterem SP1.

Małorzata Kaźmierczak
Izabela Kudokas-Drąg
Andrzej Woźniak

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   Z okazji rocznicy śmierci Fryderyka Chopina – patrona naszej szkoły – w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone osobie kompozytora. Wspominaliśmy artystę i okoliczności jego śmierci. Tańczyliśmy układ z szarfami do “Walca minutowego” F. Chopina. Na koniec oddaliśmy mu hołd, składając wiązankę kwiatów i paląc znicz pod popiersiem patrona.
Izabela Kudokas-Drąg

alt

fot. Alicja Drąg
*  *  * 
   W dniu 7.10. 2016 grupa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej odbyła w parku zajęcia integracyjno-rekreacyjne z serii „Zanurzyć się w jesieni”. W tym roku przybrały one tytuł: „A ja jestem jesiennym drzewem”. Dzieci miały możliwość poznania nazw drzew rosnących w parku, połączenia w pary liści drzew i ich owoców, lepszego zintegrowania się jako grupa rówieśnicza. Zdobytą wiedzę i doświadczenie uczestnicy zajęć mogli utrwalić rysując kredą na boisku szkolnym.

Zajęcia okazały się świetnym połączeniem rekreacji na świeżym powietrzu, zdobywania wiedzy przyrodniczej i wychowania proekologicznego.

Andrzej Woźniak

fot. Andrzej Woźniak
*  *  * 
   W świetlicy szkolnej pojawiły się nowe dywany dydaktyczne. Wzbudzają duże zainteresowanie i radość wśród dzieci. Bardzo chętnie bawią się na nich – ucząc się. Dywan z mapą Polski posiada plansze z nazwami: krain geograficznych, województw, rzek i państw graniczących z Polską. Dywan z grą młynek z drewnianymi pionkami oraz pionkami do punktowania zawodników także ma swoich zwolenników do zabawy.
Małgorzata Kaźmierczak

alt

fot. Małgorzata Kaźmierczak
*  *  * 
   W sobotę, 24 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016. Na ten odbywający się co dwa lata konkurs wpłynęło 260 ekslibrisów 231 autorów z Polski a także z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Tajwanu.

Z naszej szkoły wysłanych zostało 14 grafik ekslibrisowych wykonanych przez dzieci w wieku do 10 lat (grupa I) i dzieci od 11 – 15 lat (grupa II). Wszystkie prace znalazły się na wystawie, a wśród nich ekslibris Nicole Rudnickiej z kl. IIId zdobył wyróżnienie. Pomimo dnia wolnego od nauki (sobota) na uroczysty wernisaż przyszli zarówno aktualni uczniowie z rodzicami, jak i absolwenci naszej szkoły – gimnazjaliści.

Tegoroczne, XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016 zbiegło się z 1050-tą rocznicą chrztu Polski, 500-ną rocznicą powstania pierwszego polskiego ekslibrisu w technice drzeworytu i 30-tą rocznicą od utworzenie pierwszego ekslibrisu techniką komputerową.

Wobec tak znaczących jubileuszy sukces Nicole na tegorocznym Biennale nabiera jeszcze większego znaczenia.

Andrzej Woźniak

fot. Krzysztof Cymach

ARCHIWUM 
Galeria zdjęć

   Jesienią 2011 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej odbyły cykl zajęć plastyczno-rekreacyjnych pod hasłem: „Zapamiętać jesień na dłużej”.
Jesień – zwłaszcza w pierwszej połowie – to pora roku szczególna: zachęca do ruchu na świeżym powietrzu poprzez chwytanie babiego lata, pozwala skapać się w feerii barw opadających liści i skłania do zadumy nad jesiennymi aurami dzięki rysowaniu kolorową kredą na szkolnym boisku. Poprzez wykonywanie żołędziowo-kasztanowych ludzików uczy dziecięce palce sprawności i precyzji, a w liście drzew – te opadłe i często już szare – pozwala tchnąć nowe istnienie dzięki odbitkom graficznym.
W efekcie tych zajęć dzieci bardzo polubiły świetlicę, nauczyły się współpracy, zintegrowały jako grupa rówieśnicza. Niewątpliwie zapamiętają jesień na dłużej…
Andrzej Woźniak

fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

Relacja

ANKIETA

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content