O bezpieczeństwie w świetlicy SP 1 w Żarach

   W III tygodniu września w Naszej Świetlicy odbył się cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Uczniowie poznali (a niektórzy utrwalili) zasady poruszania się po jezdni. Poznali zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach, rozpoznawali wybrane znaki drogowe, poznali kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnicy ruchu drogowego. Uczniowie słuchali i śpiewali piosenki pt. “Znaki drogowe” oraz “Światła Drogowe”. Brali udział w zabawie ruchowej “Sygnalizacja świetlna”. Wraz z wychowawcami udali się również na spacer po okolicy, podczas którego ćwiczyli prawidłowe i bezpieczne poruszanie się po drogach. Uczniowie wykonali także prace plastyczne. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze. Uczniowie z chęcią wykonywali polecenia nauczycieli. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów.
   Oprócz tematu dotyczącego bezpiecznego poruszania się po drogach, uczniom w świetlicy przypominane są zasady dotyczące bezpośredniego przychodzenia po lekcjach do świetlicy szkolnej, zasady bezpiecznego korzystania z zabawek, bezpieczeństwa podczas zabaw w grupach, zarówno w świetlicy, jak i na placu szkolnym.
   Wszystkim dzieciom, rodzicom, i pracownikom szkoły życzymy BEZPIECZEŃSTWA!!!
Wychowawcy Świetlicy
fot. Wychowawcy Świetlicy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content