Zdrowie największym skarbem

   W ubiegłym tygodniu gościliśmy w świetlicy pielęgniarkę p. Lucynę Głowacką, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat zdrowia. Celem ogólnym zajęć było kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dowiedzieli się jak należy ubierać się o różnych porach roku. W trakcie zajęć dowiedzieli się dlaczego witaminy są nam potrzebne oraz czym jest higiena. Pani pielęgniarka zapoznała uczniów ze sposobami dbania o własne zdrowie. Uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za przybycie wręczając zdrowy i smaczny upominek. Zajęcia poprzedzone były ciekawymi hasłami promującymi zdrowie, wierszami układanymi przez uczniów, piosenkami, filmem edukacyjnym „Witaminki- bajka dla dzieci” oraz wykonywanymi pracami plastycznymi: „Owocowo i warzywnie”, „Dlaczego hałas jest szkodliwy”?- praca w grupach. Następnego dnia uczniowie mieli okazję skosztować zdrowego i smacznego soku wyciskanego z jabłek z sadu, który samodzielnie przygotowali. SAMO ZDROWIE!
Na tę jesienną aurę nauczyciele świetlicy życzą każdemu zdrowia!!!

fot. Katarzyna Sygutowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content