Udział uczniów klasy I b w III edycji konkursu “Mam 6 lat I jestem aktywny”

   Uczniowie klasy I b wzięli udział w III edycji konkursu „Mam 6 lat i jestem aktywny” zorganizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.
   Konkurs skierowany był do uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Celem jego III edycji było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych. Prace prezentujące umiejętności, jakie sześciolatek zdobył w klasie I, mogły mieć formę multimedialną, plastyczną lub literacką.
   Julia Pietras napisała wiersz o swoim ulubionym koniku pt. “Kucyk”. Sara Maj zredagowała list skierowany do przedszkolaków, gdzie zawarła zachętę, by przyszły do szkoły pt. “Drogie przedszkolaki”. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcą ułożyły również wiersz pt. “Nasza klasa”.
Izabela Olszańska
Nasza klasa

W naszej klasie “1b”
sześciolatki uczą się.
I choć mamy mało lat,
poznajemy z panią świat.
Dodajemy i piszemy,
śpiewać, tańczyć też umiemy.
Sara lubi recytować,
Bianka śpiewać i malować.
Ola lubi czytać książki,
Natan liczyć chce pieniążki.
Julia jeździ na kucyku,
Dawid robi fiku-miku.
Kiedy bardzo się zmęczymy,
Na dywanie się bawimy.
W naszej klasie “1b”
Jest nam dobrze,
Każdy pierwszak o tym wie.

Klasa 1b z wychowawczynią

Żary, 07.02.2014 r.
Kochane przedszkolaki!
   Nazywam się Sara i jestem uczennicą klasy 1b. Chociaż mam dopiero 6 lat, bardzo lubię chodzić do szkoły. Chciałam tam wcześniej iść, bo można się w niej nauczyć więcej niż w przedszkolu. Moja mama nie wiedziała, czy sobie poradzę, ale w końcu się zgodziła. Nasza pani uczy nas literek, cyferek, czytać, pisać i liczyć. Najbardziej lubię matematykę i w- f.
   W szkole oprócz lekcji są różne zajęcia dodatkowe. Ja chodzę na kółko teatralne, bo bardzo lubię występować na scenie i recytować wiersze. Występowałam już na apelach oraz w podczas Dnia Babci i Dziadka. W klasie mam wiele koleżanek i kolegów.
   Zapraszam Was do szkoły, przyjdźcie, na pewno się Wam tu spodoba.
Sara Maj, kl. 1b 


Kucyk

Drodzy przyjaciele, a ile macie lat?
Bo ja skończyłam sześć i odkrywam szkolny świat.
Od czasu bycia w szkole tak wiele zmieniło się.
Już nie zabawki a kucyk, on teraz cieszy mnie.
Każdego tygodnia się spotykamy
I wspólnie czas aktywnie spędzamy.

Julia Pietras, 1b

Kucyk

Mam sześć lat,
W szkole poznaję świat.
A po szkole aktywnie spędzam czas.

Kucyk, na którym jeżdżę,
Jest piękny i kochany.
Jestem szczęśliwa,
Że razem czas spędzamy.

Julia Pietras, 1b

fot. Izabela Olszańska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content