Rok Chopinowski

     Dziesięć lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wyróżniła polskiego pianistę i kompozytora, Fryderyka Chopina i ogłosiła rok 1999 Rokiem Chopinowskim. W Polsce jego obchody zostały oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego 20 stycznia 1999 r. na uroczystym koncercie poświęconym muzyce tego artysty.
    To był również zaszczyt dla naszej szkoły i wszystkich placówek, które noszą imię Fryderyka Chopina. Godnie uczciliśmy wtedy naszego Patrona. „Głos Uczniowski” (obecnie „W szkolnym rytmie”) przybliżył środowisku szkolnemu postać kompozytora, w lutym został zorganizowany Wieczór Chopinowski pt. „Życie, dzieła i znaczenie Fryderyka Chopina w światowej muzyce”. W tym samym miesiącu odbył się Międzyszkolny Konkurs Muzyczno-Poetycki Poświęcony Chopinowi. W marcu zaś został zorganizowany konkurs na plakat pt. „Malujemy muzykę Chopina”. Najciekawsze prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Klasy siódme i ósme obejrzały film o kompozytorze pt. „Serce poety”, a klasy szóste wzięły udział w konkursie „Co wiemy o Fryderyku Chopinie?” Organizowaliśmy również apele i muzyczne wieczorki. Uwieńczeniem obchodów była wycieczka do Żelazowej Woli pod hasłem „Podążamy śladami Chopina” oraz wizyta u prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego. Organizatorem wycieczki była p. dyrektor Ewa Krauze-Michalska.
    Rok 2010 będzie również szczególny, przypada w nim bowiem 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Już teraz przygotowujemy plan imprez i uroczystości poświęconych naszemu Patronowi. Mamy nadzieję, że stworzymy bogatą ofertę, która zaspokoi potrzeby i oczekiwania naszego środowiska szkolnego, społeczność lokalną i zaproszonych gości.
    O planowanych wydarzeniach poinformujemy wkrótce. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie własnych pomysłów imprez z tej okazji.

Międzyszkolny konkurs plastyczny w Jedynce

   

Dąb im. Fryderyka Chopina

   

Biblioteka szkolna – Rok Chopinowski

   

Obchody 200. lecia urodzin Fryderyka Chopina

   

Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie

   

Podsumowanie Roku Chopinowskiego

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

Relacja

ANKIETA

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content