Międzyszkolny konkurs plastyczny w Jedynce

   Na początku roku szkolnego 2009/2010 świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach zorganizowała konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas 4-6 wszystkich żarskich szkół podstawowych. Tematyka prac zawierała się w dwóch obszarach:
1. Życie F. Chopina – ilustracja.
2. Impresja plastyczna na temat jego muzyki.
    Prace mogły być wykonane na formacie A3 lub A2 i w technice adekwatnej do podjętego tematu.
Celem konkursu było przybliżenie uczniom życia i twórczości tego światowej sławy kompozytora Polaka oraz kształcenie umiejętności transponowania muzyki na środki plastyczne.
Do konkursu przystąpiło pięć żarskich szkół podstawowych. Prace należało dostarczyć do organizatorów do 9 października. Jury po przejrzeniu ponad 30 prac przyznało pierwszą nagrodę Paulinie Nowickiej ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dwie drugie nagrody przypadły Pawłowi Piotrowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Remigiuszowi Socha ze Szkoły Podstawowej nr 3. Trzecią nagrodę otrzymała Weronika Klój ze Szkoły Podstawowej nr 2. Jury przyznało także pięć wyróżnień: Klaudii Kubali (SP1), Oskarowi Głębockiemu (SP1), Klaudii Dobek (SP2), Wiktorii Mandziej (SP5), Ewie Pałędze (SP8).
Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane w trzech miejscach szkoły: w holu głównym, w galerii przed świetlicą i na planszy w świetlicy. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 października o godz. 13.30. Dokonali go wychowawcy świetlicy: Małgorzata Łukowska i Andrzej Woźniak. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek dla laureatów i ich opiekunów.

Postscriptum:
Światowe obchody Roku Chopinowskiego zostały zainaugurowane w Pradze 18 października. Tak więc w „Jedynce” zrobiliśmy to wcześniej…

Wychowawcy świetlicy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

Relacja

ANKIETA

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content