Archiwum aktualności SU

WARSZTATY SAMORZĄDOWE

Dnia 20 maja odbyły się warsztaty samorządowe. Przyszli piątoklasiści, był Samorząd Uczniowski i opiekun, czyli pani Iwona Szczuka. Na początku było przemówienie, napisane przez sekretarza Adriany Kopeć i kronikarza Kingi Wąsowicz, później krótkie powitanie Martyny Żywicy i pani Szczuki. Jak zapewne pamiętacie, w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję Góra Grosza. Chcieliśmy sprawdzić, jak poradzą sobie z tym zebrani (być może ci, co będą w Samorządzie w roku 2012/2013). Był również quiz o Samorządzie, a także wiele innych konkurencji. Miało to przygotować i pokazać im, jak wiele czasu trzeba przeznaczyć na pracę w Samorządzie Uczniowskim.
   Jesteśmy pewni, że po warsztatach zebrani będą wiedzieli już więcej o samej pracy Samorządu, tym bardziej, że są kandydatami i chcą włożyć wiele swoich pomysłów w pracę w Samorządzie.

SU

  Ponoć każdy teraz czeka na śnieg. No a śnieg ma kolor biały. Także w styczniu na biało, otrzymacie wpis na kartkę i uśmiechnijcie się, już niedługo ferie!
SU


Odnośnie dyskotek….

   Niestety, dyskoteka andrzejkowa nie została zrealizowana. Wiecie pewnie, że niedawno był remont szkoły, w związku z czym nie mogliśmy urządzić dyskoteki ani na stołówce, ani w innym miejscu w szkole. Ale to nie znaczy, że nie będzie dyskotek 🙂 Już jest prawie pewne, że odbędzie się dyskoteka z okazji karnawału. I postaramy się, aby była to najlepsza dyskoteka w historii szkoły! Możecie się już szykować 🙂
SU

   Od teraz na muzycznych poniedziałkach i środach będzie lecieć nowa muzyka! Będzie to między innymi „Makarena”. Piosenka już swoje lata ma , jednak to w niczym nie przeszkadza:) Mamy jednak prośbę do osób biorących udział w muzycznych dniach, aby nie biegali, ale tańczyli, przecież po to te dni istnieją.
SU


Hej! Konkurs trwa. W tym miesiącu będzie kolor czerwony. Wecie o co chodzi, jeśli nie zajrzyjcie do poprzednich wpisów. W ostatni czwartek na czerwono.
 SU


Uwaga!

Akcja „Góra Grosza” zakończyła się już i policzono pieniądze, Po dokładnym przeliczeniu każdej monety dowiedzieliśmy się, że jest 17 455 monet (o wadze ok. 37 kg), a równowartość wszystkich monet to aż 461,06 zł!, które przekażemy dla Towarzystwa „Nasz Dom” wspierającego dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Dziękujemy za wsparcie i dobre serduszka!

SUŚwiąteczne dekorowanie klas:)

Uwaga!

   Już niedługo ruszy konkurs. Konkurs będzie polegał na najlepszym udekorowaniu klasy. Dekoracje mogą być różne (byleby świąteczne, znaczy na Boże Narodzenie). Uczniów i udekorowaną przez nich klasę, czeka nagroda. W owym dniu (termin podamy niedługo) będziemy chodzić całym Samorządem, aby ocenić Wasze starania, w dekorowaniu klas.

Powodzenia:)

SU
   Kolorowy rok szkolny
– listopad Jak już zapewne wiecie, dzięki plakatom na naszej tablicy, miesiąc listopad będzie czarny, bardzo czarny! Trwa nadal konkurs w zbieraniu podpisów na kartkach od nas. Osoby, które zbiorą wszystkie podpisy, zdobędą nagrody rzeczowe. Przypominamy, że osoba, która przyjdzie w ostatni czwartek miesiąca (25.11) na dany kolor (w listopadzie na czarno) nie będzie pytany.
SU
 Góra Grosza

Witajcie!

   Już od 21.11 do 02.12 rusza akcja „Góra Grosza”. Będziemy zbierać grosze, które będą potem przeznaczone na cele charytatywne. Grosze mogą mieć nominały: 2, 5, 10 i 20. Akcja ma przede wszystkim na celu pokazać, jak dużo znaczy jeden grosz, ale jeszcze więcej, kiedy to jest góra groszy! Będziemy je zbierać już od poniedziałku. (21.11) Wraz z akcją rusza także konkurs. Szkoła, która zbierze najwięcej pieniędzy w podanych nominałach, będzie mogła wygrać wielką nagrodę, jeszcze większa nagroda czeka szkołę, która zbierze najwięcej pieniędzy w całej Polsce. Więcej informacji na naszej tablicy, na plakacie „Góra Grosza”.
SU

Kolorowy rok szkolny
Październik – niebieski

   27 października (czwartek), jeśli ktoś przyszedł do szkoły w niebieskim ubraniu, nie mógł być pytany. Oprócz tego, tego dnia wystartował konkurs dla uczniów jak i dla nauczycieli. Ubrani na niebiesko dostawali kartki, na których jest osiem pustych kratek. Służą do tego, że jeśli posiadacz takiej karty ubierał się na kolory ustalane co miesiąc, dostawał od Samorządu Uczniowskiego wpisy: osiem wpisów (czyli za cały rok szkolny, oprócz czerwca i września) to nagroda rzeczowa. Pierwszy wpis można było dostać już dziś. Zatem październik stał się miesiącem koloru niebieskiego.
   Pytania dotyczące konkursu prosimy zadawać Samorządowi, lub p. Iwonie Szczuce.

 
 
 

Witam wszystkich!

   Zostało ustalone, że w każdy poniedziałek i środę tygodnia na długiej przerwie będzie puszczana muzyka. To świetna okazja, by odpocząć od lekcji i zajęć, potańczyć i zapomnieć o wszelkich troskach! W holu głównym, na naszej tablicy, wywieszony jest plakat właśnie w tej sprawie.
   Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! Miłych śród i poniedziałków!


   Witajcie!

   We wtorek, 13 września na długiej przerwie, odbędzie się zebranie trójek klasowych (klas 4-6) w gabinecie 305b. Gospodarz, zastępca gospodarza i skarbnik powinien stawić się właśnie w tym dniu w gabinecie polonistycznym 305b. Jeśli w tym dniu będzie ktoś z trójki klasowej nieobecny w szkole, niech przyjdzie sam gospodarz z pozostałą obecną osobą. Spotkanie jest planowane na dwadzieścia minut, od 11.30 do 11.50, a może ono dużo zmienić.
  Cześć! Gospodarzu klasowy, jego zastępco i skarbniku – do zobaczenia we wtorek na długiej przerwie!

SU


„Szczęśliwy numerek” i cegiełki

   Cześć! Informujemy, że od dziś startuje losowanie „Szczęśliwego numerka”. Gdy na tablicy w holu głównym zawiśnie jakiś numerek, ten, kogo owy numerek jest numerem z dziennika, nie musi być pytany i nie musi pisać niezapowiedzianych kartkówek. Oprócz tego członkowie Samorządu Uczniowskiego będą codziennie do określonego terminu chodzić po klasach z cegiełkami w postaci małych kalendarzyków, lub podpowiedzi do różnych przedmiotów. Taka cegiełka kosztuje 1,50 zł. Pieniądze, uzbierane z ich sprzedaży, będą przeznaczone dla pewnej dziewczynki, która potrzebuje Waszej pomocy! Cegiełki są dwustronne, na jednej widnieje zdjęcie jakiegoś słodkiego zwierzęcia, a na drugiej podpowiedzi z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, informatyki, historii i przyrody. Są także kalendarze.
 SU

Poniedziałek bez jedynek!!!

   Witamy! Od teraz każdy poniedziałek jest dniem bez jedynek! Nauczyciel nie może w żaden poniedziałek postawić jedynki. Mamy nadzieję, że nasze pomysły Wam się podobają.
SU
 

Życzenia dla nauczycieli

   Dziś jest Dzień Nauczyciela. Dziękujemy bardzo za cierpliwość ofiarowaną nam przez te lata, za dobrą wskazaną drogę, a w ramach podziękowania z całą społecznością uczniowską życzymy naszym nauczycielom dużo zdrowia, bardzo dużo cierpliwości dla nas, dużo wyrozumiałości, a także dużo pomyślności, uśmiechu i radości.
SUNa sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content