Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

   W piątek, 29 czerwca, o godzinie 10 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2011/2012. Pogoda dopisała! Wszyscy: nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice przyszli, aby wspólnie, jeszcze raz, spojrzeć wstecz, wspomnieć trud włożony w nauczanie.
   Pani Dyrektor przywitała zgromadzonych i, podobnie jak na niedawnym balu, dała klasom szóstym znak do poloneza. To były ich ostatnie chwile w murach szkoły. Tym tańcem żegnali pedagogów, klasy, ławki, tablice, korytarze, radości i smutki minionych sześciu lat. Odczytano i wyróżniono uczniów wzorowych, nagrodzono sportowców, wręczono nagrody książkowe wzorowym uczniom klas szóstych – pozostali otrzymali je w klasach. Nauczyciele-wychowawcy tegorocznych absolwentów wręczyli im świadectwa. Następnie zaprezentowano wspaniały program artystyczny. Pierwszoklasiści tańczyli z kolorowymi parasolkami i, trzeba przyznać, wszyscy marzyli w tej chwili o deszczu lub kawałku cienia.
   Jak co roku, coś się kończy i coś się zaczyna. Po apelu klasy szóste zaniosły świadectwa do wybranych przez siebie gimnazjów, klasy piąte stały się najstarsze, klasy trzecie są czwartymi, a przedszkolaki mogą już o sobie, nieoficjalnie, mówić: jesteśmy uczniami klasy pierwszej szkoły podstawowej.
   Wszystkim życzymy udanego wypoczynku. Nabierajmy sił, śmiejmy się i radujmy! Zostawmy komputery i telewizory w spokoju, jak najdłużej przebywajmy na świeżym powietrzu. Zwiedzajmy, pływajmy, wspinajmy się, pedałujmy, wiosłujmy, róbmy wszystko, aby powrócić we wrześniu w pełni sił!
Cezary Sułkowski, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content