Narodowe Święto Niepodległości

11. LISTOPADA
obchodzimy 102. rocznicę ODZYSKANIA PRZEZ POLSKE NIEPODLEGŁOŚCI. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność- niepodległość, o którą walczyli nasi dziadkowie, pradziadkowie. Jest to dzień szczególny i podniosły dla nas Polaków, tym samym lekcją patriotyzmu i historii. Dając wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce – uczniowie klas starszych podczas pracy zdalnej wykonali plakaty, natomiast młodsi zapalili znicze w Miejscu Pamięci Narodowej oraz wykonali prace, które zostały zaprezentowane w holu szkoły.
Krystyna Rewaj
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska

„Niepodległa do hymnu” 

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji online „Niepodległa do hymnu”, w której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe -o godz. 12.00 przyłączyć się do wspólnego śpiewania hymnu państwowego (będzie emitowany na antenie telewizyjnej lub radiowej).


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  w klasach 1-3

   Jak co roku uczniowie klas 1-3 obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku ze względu na panującą pandemię nie zorganizowano uroczystego apelu tylko przygotowano w holu szkoły wystawę prac wykonanych przez uczniów. Klasa 3C przygotowała prace plastyczne związane ze Świętem Niepodległości oraz krótkie informacje na temat powstania tego święta. Klasa 3B zaprezentowała swoje przemyślenia na temat: Czym jest dla mnie Święto Niepodległości, Jak mogę być dobrym Polakiem i Czym jest dla mnie moja ojczyzna – Polska.Uczniowie klas 3 wykonali także plakaty związany z tym świętem. Wychowawcy wszystkich klas 1 – 3 przeprowadzili zajęcia na temat patriotyzmu i obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Organizatorzy
Ewa Witkowska i Irena Wiącek.

fot. Irena Wiącek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content