Żywa lekcja historii

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości” w wykonaniu aktorów Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny i ciekawy przekazali uczniom informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości, tym samym wzbogacając ich wiedzę na temat dziejów narodu polskiego.
   W trakcie lekcji uczestnicy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia z przełomu XIX i XX wieku, wziąć udział w rekrutacji do Legionów czy też uczestniczyć w plebiscycie.
   Spektakl zakończono konkursem wiedzy, a najlepsi otrzymali pamiątkową monetę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content