Wywiad z Wicedyrektorem SP 1 w Żarach, p. Honoratą Kryszewską

Elżbieta Jusińska: Co Pani Dyrektor sądzi o aktywnych przerwach w szkole?

Honorata Kryszewska: Jestem za aktywnością, dlatego że taki sposób organizacji przerw pozwoli uczniom odprężyć się po „trudnych lekcjach”, pozwoli także usprawnić myślenie. Dla niektórych dzieci będzie to przykład właściwego i dobrego spędzania czasu podczas przerw.

E.J.: Czy można by tak zmienić regulamin, aby zaistniały w nim przerwy aktywne i spokojne?

H.K.: Jak najbardziej! Myślę, że takie przerwy pozwolą uczniom rozruszać się po lekcjach, podczas których siedzą przez 45 minut w ławce, niektórym też pozwolą się wyciszyć.

E.J.: Czy dzieci chętnie uczestniczyły w aktywnej przerwie?

H.K.: Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach i grach sportowych w czasie przerwy. Swoimi pomysłami na aktywność podczas pauz zaskoczyli nawet nas, nauczycieli. Przynieśli ze sobą piłki, skakanki, paletki i… pomysły 🙂 To dobry sposób na utrzymanie kondycji.

E.J.: Bardzo dziękuję za wywiad i życzę wszystkim wielu sportowych wrażeń!

Koordynator projektu „WF z klasą”
Elżbieta Jusińska
fot. Elżbieta Jusińska

II miejsce w mini-koszykówce

   W dn. 29.10.2013 odbyły się rozgrywki uczniów klas IV żarskich szkół podstawowych w mini-koszykówce. Mecze rozegrano w sali KS „Promień”. Walczono o puchar prezesa drukarni CHROMA, organizatora tych sportowych zmagań. Nasi chłopcy zaprezentowali wysoki poziom, ulegli tylko Społecznej Szkole Podstawowej, wygrywając pozostałe mecze. W klasyfikacji zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale i puchar. Sami zobaczcie.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • Filip Lidke,
  • Jakub Szkudlarek,
  • Szymon Widło,
  • Maciej Onuchowski,
  • Jakub Wojtaszek.
Dziękuję za walkę i sukces
trener: Elżbieta Jusińska
fot. Elżbieta Jusińska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content