Wycieczka klasy 5B, 5D i 6A do Torunia, Bydgoszczy i Inowrocławia

   W dniach 27.05.-29.05.2019r. uczniowie klas 5B, 5D i 6A pojechali na wycieczkę do Torunia. Była to pełna wrażeń wyprawa, która rozpoczęła się wczesną pobudką . Na podbój pięknych, polskich miast wyruszyliśmy o 7.00 rano. W drodze do Torunia odwiedziliśmy tężnie solankowe w Inowrocławiu, które znajdują się na terenie uroczego, zielonego i bogatego w różnorodną roślinność Parku Zdrojowego. Spacer po jego terenie wzbogacony pysznymi lodami to była dla wszystkich uczestników chwilą wytchnienia i orzeźwienia.

   W Toruniu zwiedziliśmy Stare Miasto i Nowe Miasto, Ratusz, pomnik Kopernika i dom Kopernika, Dwór Artusa, Katedrę św. Janów, deptak, Bramy Klasztorną i Mostową, Krzywą Wieżę oraz Ruiny Zamku Krzyżackiego. Odwiedziliśmy także Muzeum Piernika i upiekliśmy własne pierniki. Byliśmy w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Polsce. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” zabrał nas w niesamowitą podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami. Na długo pozostanie też w naszej pamięci wieczorny spacer po Toruniu i odpoczynek przy pięknych fontannach multimedialnych. Pięknie oświetlony Toruń naprawdę robi wrażenie. Niezwykłą atrakcją dla nas była też wizyta w Pracowni Alchemika, gdzie podzieleni na mniejsze zespoły i dobrani w parach eksperymentowaliśmy pod okiem specjalistów. To było dla wszystkich ogromne przeżycie, dzięki któremu zgłębiliśmy tajniki chemii.

   W drodze powrotnej pojechaliśmy do Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem wokół Wyspy Młyńskiej. Następnie spacerowaliśmy z przewodnikiem po urokliwych zakątkach miasta. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym każdy zaprojektował i samodzielnie wykonał swoje własne mydło. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

   Już nie możemy doczekać się następnego wyjazdu.

Izabela Mielniczek
Iwona Szczuka
Barbara Mantyk

Fotorelacja:

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content