Wielkanocne lekcje języka angielskiego – podsumowanie

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w grach i zabawach wielkanocnych. Poznali słownictwo oraz tradycje związane ze Świętami. Dzieci bawiły się w “egg hunt” – polowanie na jajka, zabawę, która polegała na tym, iż uczniowie szukali jajek w klasie, schowanych tam wcześniej przez nauczycielkę. Wygrywało to dziecko, któremu udało się znaleźć najwięcej. Następnie uczniowie kolorowali jajka według instrukcji w języku angielskim. Dzieci grały także z kartami obrazkowymi w “Memory” i interaktywne zabawy na tablicy. Nauce towarzyszył Cyril – maskotka z Niemiec, którą obecnie gościmy w naszej szkole.

Dodatkowo chętni uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie sprawdzającym słownictwo i czytanie ze zrozumieniem o tematyce świątecznej.
 

O tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii – ROLLING EGGS

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii mieszkańcy mają bardzo ciekawy zwyczaj. Chodzi tu o zawody w toczeniu jajek z górki – ROLLING EGGS. Ma to również chrześcijańskie odniesienie. Turlanie jajka symbolizuje odkrywanie kamienia do groty, w której spoczywało ciało ukrzyżowanego wcześniej Jezusa. Ostatecznie wygrywa osoba, której jajko przetrwa zabawę.

 
Izabela Mielniczek

Prezentacja z nowym słownictwem:

Tradycje wielkanocne:

 

Fotorelacja

fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content