„Trzymaj formę!” – jesienne posiłki

   Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach brali udział w projekcie “Trzymaj formę”, dotyczącym zdrowych nawyków żywieniowych. W dniach 26-30 października 2015 r. w czasie lekcji techniki przygotowywali zdrowe jesienne posiłki.
   Dzieci klas czwartych przygotowywały koreczki warzywno-mięsne, do stworzenia smacznych potraw mieli: jabłko lub gruszkę, paprykę, pomidorki koktajlowe, ogórki konserwowe, świeże ogórki, rzodkiewki, ser żółty, kabanosy, oliwki oraz inne warzywa. Następnie powstawały smaczne i zdrowe jeżyki.
   Uczniowie klas piątych przygotowywali wesołe jesienne kanapki oraz warzywne szaszłyki – dzieci komponowały kanapki w kształcie gwiazd, żaglówek itp. Natomiast uczniowie klasy szóstej przygotowali sałatki i surówki z wykorzystaniem dostępnych warzyw. Przepisy na jesienny posiłek wykorzystali z domowych receptur.
   Uczniowie bardzo chętnie pracowali w grupach, dzielili obowiązki między siebie. Przygotowanie potraw sprawiło dzieciom dużo radości, zadowolone zasiadały do pałaszowania tego, co samodzielnie zrobiły.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii i podziwiania, jak dzieci sobie radziły.
Pozdrawiam
Małgorzata Kaźmierczak

fot. Małgorzata Kaźmierczak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content