Szlachetna paczka

alt

Jeden za wszystkich
wszyscy za jednego
Pod takim hasłem rusza w tym roku SZLACHETNA PACZKA. Nasza szkoła po raz kolejny włącza się do tej, jakże szlachetnej, akcji. Ten rok jest dla nas wyjątkowy ponieważ szykujemy świąteczną paczkę dla rodziny naszego ucznia.

Podarujmy Krzysiowi i jego Rodzinie uśmiech, radość i życie. Dzięki Twojej pomocy zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogą nabrać szczególnego blasku.

OPIS RODZINY:
Pani Anita (36 l.) wraz z mężem Danielem wychowują troje dzieci: Dawida (15 l.), Natalię (10 l.) i Krzysia (8 l.). Tragedią rodziny jest choroba najmłodszego dziecka. U Krzysia zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – mukowiscydozę. Leczenie pochłania ogromne pieniądze i energię całej rodziny. Chłopiec został zakwalifikowany do przeszczepu płuc i wątroby. Niestety, operacja nie może się odbyć w Polsce, lecz za granicą, a jej koszt to 150 tys. euro. Każdy dzień rodziny to ciągła walka o zdrowie i komfort życia Krzysia. Rodzice nie pozostają bezczynni, nie załamują rąk. Przez lata choroby bardzo dużo zrobili i na tym nie poprzestają. Chłopiec jest uczniem naszej szkoły, ma nauczanie indywidualne i jest zadowolony ze swoich nauczycieli. Pani Anita byłaby zadowolona, gdyby nie musiała wydawać pieniędzy na żywność i odzież oraz obuwie. W zamian kupiłaby leki dla syna.

Potrzeby rodziny:
Odzież:
– kobieta 168cm, rozmiar XL-XXL
– mężczyzna 176 cm, rozmiar M-L
– dziewczynka 10 lat, rozmiar na 160 cm, szczupła (bluzki, leginsy, buty zimowe roz.37)
– chłopiec 8 lat, rozmiar na 128-135cm, bardzo szczupły (koszulki, bluzy)
– chłopiec 15 lat, 173cm, rozmiar M-L (bluza, koszulki)

Żywność trwała:
mąka, cukier, makaron, olej, kasza, ryż, herbata, konserwy mięsne, rybne, dżemy, warzywa w puszkach.

Środki czystości:
proszek do prania, płyny czyszczące szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło

Pomoce szkolne:
zeszyty, blok, kredki, farby, plastelina, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania

Inne potrzeby:
kołdra 160-200, pościel, ręczniki, łóżko młodzieżowe 1-osobowe dla Krzysia

Szczególne upominki, o których domownicy marzą: Natalia i Krzysiu – klocki LEGO, Dawid – bluza, Pani Anita – książki.

Zbiórkę darów prowadzi Małgorzata Łukowska, gabinet 02c

  W ramach akcji pragniemy przyłączyć się do zbiórki pieniędzy dla naszego ucznia Krzysia. Będzie ona trwała od 26 listopada do 12 grudnia 2014 r.
  Dary pieniężne można wpłacać na subkonto Krzysia: MATIO FUNDACJA POMOCY RODZINOM I CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ – BPH PBK S.A 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248. Wpłaty muszą być koniecznie dokonywane z dopiskiem: Krzysztof Pawlik oraz do puszki znajdującej się w gabinecie 02 c.
   Dodatkowo zbiórka do puszki będzie prowadzona w czasie świątecznego kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 11 grudnia od godz. 16.30.
   Każdy grosz jest na wagę złota. Nawet najmniejsza wpłata to nieoceniona pomoc ratująca życie!
Kiermasz świątecznyNa sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content