Szkolny Konkurs Recytatorski

   W czwartek, 15 grudnia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Tegorocznym zmaganiom patronował Tadeusz Różewicz, który w październiku bieżącego roku obchodził 90. urodziny. Wiersze tego poety, obecne także w Waszych podręcznikach do języka polskiego, przesiąknięte są mądrością życiową twórcy – doświadczonego człowieka. Jego poezja uczy bycia autentycznym w sztucznym świecie, nieustannie odnosi się do prawdziwych uczuć – próbuje je z nas wydobyć i uczynić lepszymi. Bohaterami lirycznymi tych wierszy są ludzie starzy, ludzie opuszczeni, ludzie, którym w jakimś sensie się nie powiodło. Uwrażliwia nas na ich potrzeby, pokazuje ich nędzę, abyśmy chcieli się nimi zająć, abyśmy chcieli im pomóc.
   Zaprezentowane przez uczniów wiersze poruszały głębią, świadczyły o niezwykłej dojrzałości dzieci. Na wysokim poziomie pozostawała także sama recytacja. Jury w składzie: p. Iwona Szczuka, p. Edyta Talarowska oraz p. Piotr Pałac miało ciężki orzech do zgryzienia. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnego etapu konkursu. A są to: Patryk Chudziak, Szymon Ludwiniak, Ola Onuchowska i Aleksander Roman. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom życzymy powodzenia!
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Nauczyciele języka polskiego

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content