SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

Bartosz Olechno i Dawid Kisielewski z klasy 8 b wzięli udział w konkursie organizowanym przez Sejm RP.

SDiM to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach.

Temat przewodni tegorocznej sesji brzmiał: „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki”.

Uczniowie przygotowali pracę, która uzyskała bardzo dobrą ocenę. Zostali zaproszeni do udziału w zajęciach związanych z tematem przewodnim sesji w dniu 31 maja 2022 r., które odbędą się w Warszawie oraz do udziału w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca 2022 r., które odbędzie się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma kształtować postawy obywatelskie, szerzyć wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a także aktywizować młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Sylwia Kocioł

Link do SDiM Edu
Link do SDiM Edu

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content