Spotkanie pana Józefa Maciejewskiego z uczniami klasy 8a w bibliotece szkolnej

   Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach dnia 20 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie pana Józefa Maciejewskiego z uczniami klasy 8a w bibliotece szkolnej. Mieszkaniec Żar, autor, min. książek pt. “Witaminy syberyjskie: Wspomnienia z Ałtaju”, “Witaminy syberyjskie: Wspomnienia z Ałtaju cz. 2. w kraju” opowiedział uczniom o swoim trudnym dzieciństwie. Jako 9 letni chłopiec został zesłany wraz z siedmiorgiem rodzeństwa i matką w głąb Syberii. Spędził tam kilka lat swojego młodego życia. Był to okres trudny, wypełniony głodem, strachem i ciężką pracą. Poruszająca opowieść pana Maciejewskiego na długo zostanie w sercach ósmoklasistów, ich opiekuna p. Iwony Ważnej oraz nauczycielek bibliotekarek.
   Zachęcamy do przeczytania książek pana Józefa, które niebawem pojawią się szkolnej bibliotece.

   Prawdziwy ból poznaje ten, komu los zadaje ranę tak głęboką, że w porównaniu z nią wszystkie wcześniejsze wydają się jedynie zadrapaniami.

E.O Chirovici
 
Anna Andrukiewicz

fot. Anna Andrukiewicz i Izabela Olszańska

PS
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z roku 2012

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content