Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

alt    Do wyjątkowo udanego należało zorganizowane 7 października przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach spotkanie z Wiesławem Drabikiem – autorem ponad dwustu ilustrowanych książek dla dzieci. 
   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIa z naszej szkoły i uczniowie z SP nr 3. Przebiegało ono w zaskakująco żywej i bardzo miłej atmosferze, miało formę gry i zabawy z autorem, który wyjątkowo łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Bardzo szybko zaangażował je do aktywnego udziału w spotkaniu. Recytował fragmenty swoich książek, zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Opowiedział również, jak powstają książki, ich ilustracje i okładki oraz w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Zadawał pytania i zagadki, za których rozwiązanie nagradzał naklejkami. Nic więc dziwnego, że dzieci rwały się do odpowiedzi. Chyba żadne dziecko nie wyszło bez nagrody i rymowanki związanej z jego imieniem.
Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru i niezwykłą umiejętnością rymowania. Dzięki temu spotkanie było ciekawe, wesołe i zabawne. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach oraz wpisy do kronik.
   Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorowi, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch

alt

fot. Jolanta Koch

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content