Projekt polsko-angielski: “100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości”

   Projekt edukacyjny “100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości” został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie jego trwania uczniowie z każdej ze szkół przygotują i wyślą 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski oraz na Litwie.

 Cele projektu:

  • uczczenie przez uczniów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,
  • promowanie postawy patriotycznej,
  • doskonalenie umiejętności pisania pocztówek w języku angielskim.
  Do udziału w projekcie zostali zaangażowani uczniowie z klas 5a, 5f oraz siódmoklasiści. Dzieci przygotowały pocztówki (z Żar lub własnoręcznie zrobione), na której napisały po angielsku pozdrowienia z okazji 100-lecia Niepodległości dla rówieśników z innych placówek. Na każdej kartce pojawił się również napis: „I’m proud to be Polish” (ang. Jestem dumny z bycia Polakiem).

alt

Kartki, które nasza szkoła otrzyma podczas projektu, będą wyeksponowane w głównym holu na początku listopada.

Karolina Wojtiuk

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content