Posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży z SP 1 w Żarach

   28 kwietnia 2017 roku uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, Natalia Nowicka i Anna Drapała, zostały posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich działania zostały ocenione bardzo wysoko, dziewczyny są jednym z dwóch najmłodszych zespołów w tegorocznej sesji Sejmu. 1 czerwca będą uczestniczyć w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
   Jednym z zadań, które wpłynęło na sukces Ani i Natalii, było wykonanie punktu: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Uczennice zaproponowały, by rondu, które zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ulic Zgorzeleckiej, Fabrycznej i Witosa nadać imię Jerzego Wiśniewskiego – honorowego obywatela Żar, wieloletniego i zasłużonego pracownika Zespołu Szkół Budowlanych, który zrobił bardzo wiele dla miasta i jego mieszkańców, a zwłaszcza dla młodzieży.
   Ania i Natalia, w celu uzyskania poparcia dla swojej inicjatywy:
– spotkały się z panią Burmistrz Danutą Madej i rozmawiały z pracownikami UM,
– przeprowadziły wywiad z żoną pana Wiśniewskiego,
– wystapiły w materiale filmowym, który emitowała Telewizja Regionalna,
– przeprowadziły sondaż wśród mieszkańców Żar,
– pozyskały wsparcie pani Elżbiety Łobacz-Bącal – prezesa żarskiego oddziału PTTK,
– spotkały się z “Łazikami” oraz przeprowadziły wywiad z członkiem klubu – Andrzejem Harasimowiczem – zdobyły tym samym ogromne poparcie wśród członków klubu, którzy zadeklarowali chęć zbierania podpisów w sprawie nadania nazwy nowemu rondu.
– przygotowały listy dla mieszkańców popierających projekt – na liście jest już 380 podpisów (według Statutu Miasta Żary wystarczyłoby 120),
– poprosiły dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych o formalne reprezentowanie i wystąpienie z oficjalnym wnioskiem zgodnie z procedurami o nazwanie nowego ronda imieniem Jerzego Wiśniewskiego.
   Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach od samego początku mocno wspierała i dopingowała uczennice.
   Gratulujemy im, mamy nadzieję, że inicjatywa nadania imienia rondu spotka się z przychylnością radnych miejskich i mieszkańców.
Dyrektor SP 1 w Żarach
Agnieszka Ropska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content