Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole

   W grudniu gościliśmy w naszej szkole Odyseusza, maskotkę z Grecji. Odyseusz pochodzi z Saloników, drugim pod względem wielkości greckim miastem. Wizyta misia była czasem na poznanie tego kraju. Odszukaliśmy Grecję na mapie, sprawdziliśmy odległość od Żar. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy o Grecji. W dzienniku podróży maskotki znaleźliśmy wiele informacji i stworzyliśmy plakat o tym kraju.

A oto zdjęcia greckiej maskotki w naszej szkole oraz uczniowie z naszej greckiej szkoły partnerskiej:

 

Klasa 5c spotkała się z Grekami podczas wideokonferencji.

 

Mixbook - Create stunning photo books, cards and calendars! | Design your own photo book with Mixbook’s easy online editor.

   Grudzień ściśle związany jest ze świętami Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się wiele o tradycjach świątecznych naszych partnerów z projektu. Poniżej przedstawiamy wideo o greckich zwyczajach, które otrzymaliśmy od kolegów z zagranicy. Dla osób zaciekawionych tematem polecam naszą stronę projektu, gdzie jest więcej materiałów, które wymieniliśmy z uczniami z Europy: https://twinspace.etwinning.net/10704/pages/page/71080

Film z Grecji:A oto nasza prezentacja o polskich tradycjach, które przekazywaliśmy maskotce z Grecji:

Jak co roku, nie zabrakło także wymiany kartek świątecznych. Życzenia otrzymaliśmy z Grecji, Słowenii, Czech, Niemiec i Portugalii.

   Wspólnie z kolegami z zagranicy stworzyliśmy składankę angielskiej kolędy Jingle Bells w naszych językach narodowych. Tak powstał wspólny zbiór wersji w języku angielskim, polskim, greckim, słoweńskim, portugalskim, czeskim i niemieckim. Zachęcam do śpiewania w różnych językach.

Odyseusz pomagał uczyć się na lekcjach języka angielskiego. Dzięki niemu nauka stała się przyjemnością.

Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content