Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning

„Let’s celebrate the European Day of Languages together”

logo konkursu

   Pomysł na projekt narodził się z potrzeby promowania nauki języków obcych. Na świecie istnieje 6000-7000 języków – używanych przez około 7 milionów ludzi, mieszkających w 189 niepodległych państwach. Przynajmniej połowa ludzi na świecie jest dwu- lub wielojęzyczna. Posługiwanie się wieloma językami to ważna umiejętność i niesie za sobą wiele korzyści w dorosłym życiu, dlatego każdego roku Europejski Dzień Języków jest obchodzony w szkołach całej Europy. Dzień ten stał się inspiracją do założenia projektu współpracy międzynarodowej w naszej szkole. Uczniowie „Jedynki” świętowali Dzień Języków wspólnie z kolegami z aż 22 różnych europejskich krajów. Na mapie zamieszczonej poniżej możecie zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie szkoły biorące udział w projekcie.

mapa konkursu

Projekt rozpoczęliśmy od wymiany podstawowych informacji o szkołach partnerskich. My podzieliliśmy się interaktywnym plakatem o Polsce i komiksem o Żarach. Każdy z uczniów klasy 4b, 4c i 4d wykonał kartkę z życzeniami w języku polskim i angielskim, które zostały wysłane do szkół biorących udział w projekcie. Otrzymaliśmy mnóstwo kartek ze szkół z całej Europy, które można było obejrzeć i spróbować przeczytać słowa w różnych językach. Każda szkoła partnerska nagrała zdania z pocztówek, aby uczniowie mogli wypowiedzieć je prawidłowo. Kolejnym zadaniem była piosenka „Panie Janie”. Piosenka ta śpiewana jest na całym świecie i każde dziecko zna jej melodię. Wraz z innymi szkołami stworzyliśmy bazę nagrań piosenki w wielu językach. Nasi uczniowie nagrali wideo w języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Słuchaliśmy także wykonań w innych językach. Czytaliśmy ciekawostki w języku angielskim o krajach, do których wysyłaliśmy kartki. Graliśmy w interaktywne gry, np. http://edl.ecml.at/Portals/33/game/talktome.html Zobaczyliśmy także, jak Dzień Języków jest obchodzony za granicą, poznaliśmy inne kultury, obyczaje oraz tradycje.
Izabela Mielniczek
Europejski Dzień Języków w naszej szkole:

European Day

 

 Nasze kartki wysłane do szkół z projektu:

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own slideshowŻyczenia po polsku i angielsku – klasa 4C:

Wirtualna galeria prac z zagarnicy:


Kartki, które otrzymała szkoła z Hiszpanii.

Click to play this Smilebox collage
Create your own collage - Powered by Smilebox
Free picture collage personalized with Smilebox


Panie Janie śpiewane przez naszych uczniów:


Panie Janie w języku hiszpańskim, przesłane ze szkoły CEIP Barrufet w Sant Boi de Llobregat, Hiszpania

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content