Pasowanie na czytelnika

   W miesiącu listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym rozpoznawały baśniowych bohaterów. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książek. W drugiej części uroczystości dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz mogły wypożyczyć po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy wysłuchali opowiadania Katarzyny Zychli pt. „Maks i dentysta”, czytanego przez starsze koleżanki. Aktorkami w przedstawieniu byli uczniowie klasy VI b: Maja Harasim, Emilia Kalkowska, Nina Mandziej, Martyna Bieniek, Aleksandra Śmiłowska, Klaudia Stańczyk, Bartosz Matyjas. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania książek.
Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz

alt

fot. Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content