Obóz Detektywistyczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W drugim tygodniu ferii zimowych (6-10.02.2017 r.), w SP 1 w Żarach odbył się Obóz Detektywistyczny, który był nagrodą w konkursie plastycznym organizowanym przez KPP Żary – „Twój wybór. Nasze bezpieczeństwo.”. Udział w obozie dla uczniów z JEDYNKI zapewniła Zuzanna Stachów (4c), która zajęła pierwsze miejsce wśród dzieci z żarskich podstawówek.
   Zajęcia odbywały się z udziałem zaproszonych gości: państwem Haliną i Bogdanem Madera z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu, policjantami ruchu drogowego, Ratownikami WOPR, Strażą Pożarną, Policjantem z wydziału kryminalistyki, specjalistami do spraw uzależnień z poradni Profil.
   Przed szkołą pojawił się również ,,tajemniczy nieznajomy”, który częstował dzieci cukierkami. Zainscenizowano zatrzymanie ,,obcego”, później dzieci stworzyły jego obraz pamięciowy.
   W czasie trwania obozu uczestnicy zapoznali się z zagrożeniami czyhającymi w Internecie, zrozumieli też, że kilkugodzinne spędzanie czasu przed komputerem, tabletem, telefonem czy innym urządzeniem z dostępem do Internetu jest bardzo zgubne i niezwykle sprytnie kradnie ich cenny czas. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, pracowali nad plakatami związanymi z „Cyberprzemocą” – zabawa była niesamowita, a zgodna współpraca dała wspaniałe rezultaty.
   Uczestnicy przypomnieli sobie, jak bezpiecznie poruszać się na spacerach, poznali znaki drogowe, uczyli się podstaw pierwszej pomocy, poznali tajniki pracy policjanta kryminalnego – jak zbierać ślady pozostawione na miejscu zdarzenia, ściągać odciski palców, wzięli udział w grze detektywistycznej „Podchody z zagadkami”. Dużą przyjemność sprawiały dzieciom zabawy z chustą Klanza.
   Jednak największą atrakcją było zwiedzanie wozów strażackich oraz pokaz sprzętu policyjnego, który można było dotknąć i przymierzyć.
   W ostatnim dniu obozu wszyscy uczestnicy napisali krótki test sprawdzający wiedzę zdobytą podczas zajęć z całego tygodnia.
   Miłym akcentem na zakończenie były upominki, nagrody oraz ,,Certyfikaty Detektywa” dla wszystkich uczestników.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska

fot. Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content