Lekcja czytania

   W dniu 12 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły spotkali się uczniowie klasy 2c z wychowawcą p. G. Ćwikłą i uczniowie klasy 6b z nauczycielem języka polskiego p. P. Pałacem.  
   Celem spotkania była „mała konfrontacja”. Dotyczyła ona głośnego czytania utworów Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję kolejny raz stwierdzić i doświadczyć, że właśnie dzięki ćwiczeniu techniki czytania: płynności, dynamiki, dykcji, a przede wszystkim odpowiedniej intonacji czytamy teksty ze zrozumieniem. Jest to niewątpliwie przepustka do sukcesu na każdym poziomie nauczania i w zakresie każdego przedmiotu.  
   Chętne dzieci losowały tytuły wierszy Juliana Tuwima ze zbioru „Wiersze J. Tuwima”. W taki właśnie sposób, zarówno uczniowie klasy drugiej jak i szóstej, mogli poczuć niezwykłą moc słów poety, poczuć radość z zabawy słowami i zastanowić się nad korzyściami płynącymi z obcowania z poezją. Wypowiedzi „lektorów” na ten temat były bardzo dojrzałe – zarówno tych starszych jak i młodszych.  
   Na koniec nauczyciele skorzystali z okazji i z radością zamienili się z uczniami rolami czytając wiersze „Lokomotywa” i „Dżoncio”.
Grażyna Ćwikła

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content