Laboratoria Przyszłości – projekt okulary

Znamy już obsługę długopisu 3D. Wiemy, że długopis 3D to taka zminiaturyzowana trójwymiarowa drukarka, która mieści się w dłoni. To urządzenie również jak drukarka zasilane jest nitkami filamentów np. filamentem o nazwie PLA (Polilaktyd, poli (kwas mlekowy), /z ang. polylactic acid/ – w pełni biodegradowalny polimer. Otrzymuje się go na przykład z mączki kukurydzianej – Wikipedia). Wewnątrz długopisu jest głowica rozgrzewająca się do temperatury około 170 stopni Celsjusza i topiąca filament. Tak naprawdę zasadniczą różnicą pomiędzy drukarką i długopisem jest tylko sterowanie

Czas na narysowanie okularów. Okulary składają się z pięciu elementów. Po ich wykonaniu trzeba je ze sobą „zespawać” w całość. I wszystko to przy pomocy długopisu 3D.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolejnych etapów tworzenia okularów.

Cezary Sułkowski

Laboratoria Przyszłości - projekt okulary 3D
fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

Relacja

ANKIETA

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

wrzesień 2022
październik 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content