Koło filmowe – spotkanie drugie

   Spotkanie pierwsze: prezentacja filmu Hobbit. Bitwa pięciu armii. Zagadnienia: cechy literatury i filmów fantasy; wartość przyjaźni, honoru, poświęcenia oraz domu w życiu człowieka; zgubne skutki chciwości.

   W środę, 7 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się drugie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Gwiezdne wojny. Zemsta Sithów.
   Dwudziestopięcioosobowa grupa miłośników kina spotkała się na ponad dwie godziny, by prześledzić losy bohaterów jednego z najbardziej słynnych filmów science fiction (skróty to: s.f. i SF). Mogliśmy w ten sposób porównać cechy tejże literatury i filmów z cechami tekstów i obrazów fantasy. Obce cywilizacje, niezwykłe stworzenia, zaawansowana technologia umożliwiająca rekonstrukcję części ciała, lasery, roboty, statki kosmiczne, wydarzenia z dalekiej przyszłości – to wyznaczniki gatunkowe tej ważnej gałęzi literatury i kina.
   Prześledziliśmy losy Anakina Skywalkera, który wraz z innymi Jedi był rycerzem i miał bronić Republiki, reprezentował jasną stronę mocy. Zło jednak nie znosi ludzi szlachetnych i upomina się o nich, niszcząc ich kłamstwem i podstępem. Anakin nie usłuchał innych Jedi i przeszedł na ciemną stronę mocy.
   Wielkie wrażenie na uczniach wywarła postać Mistrza Jody, który, podobnie jak hobbity, Bilbo i Frodo Bagginsowie, choć mały, odznaczał się wielką odwagą i siłą. Dzieci nie mogły uwierzyć, że stawił on czoła samemu Imperatorowi. I o to właśnie chodzi, by codziennym, pozornie małym, lecz dobrym, przykładnym życiem, ratować ten świat przed złem.

Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content