Ja i moje zęby

   W roku szkolnym 2017/2018 realizowany był program „Chroń dziecięce uśmiechy”. W kl. 3a i 3c nosił on tytuł „Ja i moje zęby”, w kl. 4d i 4g – „Ja i mój uśmiech”. W programie uczestniczyło 44 dzieci z kl. 3 i 37 z kl. 4 oraz czworo nauczycieli, wychowawcy klas: 3a p. G. Ćwikła, kl. 3c p. E. Witkowska, kl. 4d p. I. Szczuka i kl. 4g p. I. Wojtiuk. W czasie zajęć uczniowie wykonali plakaty na temat profilaktyki higieny jamy ustnej, rysowali swój uśmiechnięty portret, szczoteczki do zębów z przyszłości, bakterie mieszkające w chorych zębach i inne. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki, eksperymenty, ćwiczenia zespołowe, obserwacje i zainicjowali scenki, podczas których utrwalili wiadomości i umiejętności dotyczące podstawowej zasady profilaktyki higieny jamy ustnej. Poznali też rolę i funkcję zębów, dowiedzieli się o dodatkowych korzyściach płynących z posiadania zdrowych zębów, poznali ich budowę, dowiedzieli się, jak ważne są zdrowe i silne zęby w codziennym życiu człowieka Uczniowie utrwalili zasady mycia zębów i dowiedzieli się, jak ważne są czyste i niezniszczone akcesoria do dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedzieli się także, że próchnica to choroba, którą należy leczyć, poznali pojęcie profilaktyki fluorowej, utrwalili wiadomości dotyczące pracy dentysty, ortodonty oraz poznali korzyści płynące z regularnych wizyt u stomatologa i w miarę potrzeby u ortodonty.
Opiekunowie SK PCK
Joanna Naumik
Krystyna Rewaj

alt

fot. Grażyna Ćwikła


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content