Ferie z językiem angielskim w naszej szkole

   Podczas ferii uczniowie Jedynki aktywnie spędzali czas z językiem angielskim. W ramach projektu międzynarodowego przygotowałam dla nich ostatnio bardzo popularny “escape room”, czyli “pokój ucieczkę”. Gra polegała na tym, by wydostać się z klasy pełnej zagadek i zadań w języku angielskim. Uczniowie przeszukiwali klasę w poszukiwaniu kolejnych zadań, kodów i haseł, aby na końcu z zamalowanego kodu QR otrzymać końcowe hasło.
   Wtorek był dniem nowoczesnych technologii. Uczniowie rozwiązywali zadania z użyciem projektora i telefonów. Bardzo podobał im się pomysł na wykorzystanie telefonów do celów edukacyjnych.
   W środę naszym tematem przewodnim były oczywiście walentynki. Dzieci rozszerzały swoje słownictwo podczas zabaw językowych. Dowiedzieliśmy się także, że w Finlandii nie obchodzi się walentynek, ale Dzień Przyjaźni. Środa łączyła gry tradycyjne z tymi wykorzystującymi nowoczesne technologie. Graliśmy w kalambury, bingo i inne.
   Czwartek spędziliśmy na graniu w gry planszowe rozwijające umiejętności językowe, a w piątek realizowaliśmy zadanie do projektu eTwinning.
   Dzieci bawiły się świetnie i spędziły ferie na rozwijaniu umiejętności do komunikacji w języku angielskim.
Izabela MIelniczek

fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content