Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze – andrzejki w klasie 4b

   Andrzejki obchodzone są nie tylko w Polsce, np. dzień ten jest świętem narodowym w Szkocji. Zupełnie inaczej niż w Polsce, w Szkocji ludzie biorą udział w licznych paradach, koncertach, wspólnych zabawach i tańcach. Według polskich wierzeń noc Świętego Andrzeja jest magicznym czasem, kiedy to wróżby mają szczególną moc i pozwalają przewidzieć przyszłość. Dzisiaj andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Z jednej strony zabawy we wróżenie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, z drugiej ukazują szacunek dla polskich obrzędów i tradycji ludowych. Są też sygnałem dla dzieci, że w następny dzień rozpoczyna się adwent. W czwartek, 30 listopada, w klasie 4b uczniowie na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w magiczny świat wróżb andrzejkowych. Mieliśmy szklaną kulę, wróżki i czarodziejów, którzy pobudzili naszą fantazję przewidując przyszłość. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, sława czy może niespodzianka. Było wiele śmiechu i emocji.
Izabela Mielniczek
wychowawca klasy 4b
Fotorelacja:

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content