Aktywność fizyczna w święta, czyli jak zapobiec wzrostowi wagi

   Święta Wielkanocne to czas szczególnie trudny dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Powstrzymanie się od jedzenia smacznych potraw często okazuje się zbyt dużym wyzwaniem. Warto zatem postarać się zminimalizować efekty świątecznego łakomstwa. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej postawić na aktywność fizyczną. W czasie pandemii Covid 19 większość miejsc takich jak kluby fitness, baseny czy siłownie jest nieczynnych, ale nie oznacza to, że nie masz możliwości trochę się poruszać.

Czas na trening

   Nadmiar kalorii można spalić nie wychodząc z domu. Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać podczas domowego treningu. Przysiady, pompki, wykroki i podnoszenie ciężarków (mogą to być butelki z wodą) to tylko kilka propozycji. Jeżeli lubisz tańczyć, to możesz włączyć ulubioną muzykę i trochę się poruszać albo znaleźć w Internecie nagrania, dzięki którym nauczysz się podstawowych kroków różnych tańców. Na trening nie trzeba poświęcać wiele czasu. Dobre efekty można uzyskać już dzięki 40 minutowym ćwiczeniom. Warto jednak wybrać odpowiedni moment na trening. Bezpośrednio przed wysiłkiem nie powinno się jeść, tak więc lepiej nie rozpoczynać aktywności tuż po odejściu od świątecznego stołu. Jeżeli obawiasz się, że w ciągu dnia nie będziesz w stanie znaleźć czasu na trening, to wstań trochę wcześniej i poćwicz z rana. Pamiętaj jednak, aby nie rozpoczynać ćwiczeń zaraz po przebudzeniu, ponieważ jest to szkodliwe dla kręgosłupa.
Aleksander Stachów 

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content