Zjazd Smerfów z gromad zuchowych w Świbnej

   W piątek 15.05.2015 r. do „Leśnego Dworu” w Świbnej zjechały Smerfy z gromad zuchowych naszego Hufca ZHP: „Gumisie” z Lubska i Bieniowa, „Leśna Gromadka” z Piotrowa i oczywiście nie mogło zabraknąć Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata”. Najpierw Papa Smerf nadał imiona wszystkim zuchom. „Maruda”, „Łasuch”, „Śpioch”, „Sasetka”, „Smerfetka” to tylko niektóre z naszych nowoprzyjętych imion. W sobotę już od rana każda z gromad musiała się zmierzyć z przebiegłym Gargamelem i jego kocurem Klakierem. Budowaliśmy smerfową wioskę, poszliśmy na bieg patrolowy po składniki na zaczarowaną miksturę odwagi i na ratunek Smerfetce do końca tęczy. Wieczorem podchodziliśmy pod zamek Gargamela, by wreszcie podpisać umowę przyjaźni. Potem, by udowodnić Gargamelowi, że nowe smerfy są odważne, same w leśnych ciemnościach szły za świetlikiem. Na koniec Gargamel uwolnił Smerfetkę, a Papa Smerf nadał wszystkim zuchom sprawność „Smerfa”. Jednak najważniejsze jest to, że było SMERFASTYCZNIE!
Emilia Drgas

fot. Emilia Drgas

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content