Zebranie z rodzicami na temat „Agresja wśród dzieci”

   Dnia 22.10.2013 r. odbyły się warsztaty z rodzicami połączone z prezentacją multimedialną na temat agresji wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ich celem było ukazanie zjawiska agresji, wspólne zastanowienie się nad odpowiednim reagowaniem na zło i radzeniem sobie w sytuacjach, gdy dziecko jest niegrzeczne, lekceważy innych, a często zachowuje się agresywnie w stosunku do rówieśników, nauczycieli lub rodziców.
   Na zebraniu omówiono definicję agresji, formy zachowań agresywnych oraz przyczyny tychże zachowań. Wskazano, jak pomóc własnym dzieciom w pokonywaniu agresji, jak zapobiegać powstawaniu i utrwalaniu negatywnych zachowań podopiecznych. Przedstawiony został również psychologiczny portret agresora i ofiary. Zajęcia miały także na celu uzmysłowienie rodzicom, że problem agresji występuje już wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, i że należy z nim umieć sobie poradzić.
   Rodzice uzmysłowili sobie, że najskuteczniejszą metodą ograniczenia agresji jest profilaktyka, tłumaczenie, wyjaśnianie, perswazja, że istotna w tym wszystkim jest również współpraca rodziców z nauczycielami.
   Bardzo dziękuję rodzicom za aktywny udział w zebraniu.
Wychowawca 3d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content