Zdrowo i smacznie w 3A


W klasie 3a odbyła się lekcja na temat witamin zawartych w owocach i warzywach. Celem zajęć było poznanie wartości odżywczych warzyw i owoców, utrwalenie wiedzy na temat korzyści płynących z ich spożywania. Uczniowie poznali zasady przechowywania warzyw i owoców oraz niektórzy podzielili się pysznymi przepisami na sałatki i przetwory. Podsumowując zajęcia mieliśmy okazję do wspólnego spożywania tych „ kolorowych i zdrowych pyszności”. Lekcja stała się również inspiracją do wykonania książki z pysznymi przepisami naszych Babć i Dziadków. Kontynuacja prac już wkrótce 

Monika Majerska

fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content