Zdalne nauczanie

Nauczanie zdalne w klasie III B 

Lekcja wychowania fizycznego. Trening w wykonaniu ucznia klasy III B Marcela Kisielewskiego.
Wychowawca Wioletta Łęcka
 
  *  *  * 
 

Dzień Niezapominajki 2020 w klasie 2b

   Od 2002 roku 15. maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu, w sposób szczególny, promuje się walory polskiej przyrody oraz akcentuje potrzebę jej ochrony. Dodatkowo święto ma podkreślać potrzebę pamiętania. Bowiem niezapominajka ma oznaczać nie tylko ocalenie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, ale również lokalnych tradycji. Powinna więc zachęcać do pamiętania o bliskich, do miłości, życzliwości na co dzień i otwarcia się na drugiego człowieka, oraz przypominać o potrzebie dbania o nasze otoczenie i środowisko, w którym żyjemy. Przede wszystkim jednak miało to być polskie święto miłości, stworzone jako przeciwwaga dla zagranicznych walentynek. Maria Konopnicka napisała piękny wiersz o niezapominajkach. może warto go sobie przypomnieć.

        ***
Niezapominajki

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
Nie zapomnij o mnie.

         ***

Uczniowie klasy 2a i 2b wykonali w ramach obchodów Dnia Niezapominajki bardzo ciekawe i pomysłowe prace plastyczne, na których króluje Polska Niezapominajka.

Opracowała Ewa Witkowska

  *  *  * 
Origami w klasie 2b
   Wszyscy chyba lubią składanki z papieru zwane origami. Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. W klasie 2b w ramach oderwania się od komputera uczniowie mieli za zadanie złożyć z papieru łódki i kwiaty – żonkile lub tulipany. Oto ich prace. Jacek Krasowski złożył z papieru nie tylko łódkę, ale wykonał pracę dodatkową. Jacek zaprojektował zrobił taras widokowy i pomalował na czerwono paski. Latarnia świeci i jest ekologiczna ponieważ zasila ją panel słoneczny. Zachęcamy wszystkich do wykonywania składanek z papieru.Można się przy ich wykonywaniu wyciszyć i zrelaksować.
Opracowała Ewa Witkowska  *  *  * 

  Nauczanie zdalne w kl. 3b

Z dedykacją dla Pań ze szkolnej biblioteki uczennice Marlena Polaczek, Wiktoria Wiatrowska i Oliwia Zawadzka.

Wioletta Łęcka


  *  *  * 

Nauczanie zdalne w klasie 3b

“Opowieści Szeherezady” -  zabawa w teatr cieni.

Wioletta Łęcka

*  *  * 

 

Tydzień ekologiczny w klasie 3d

   W tygodniu ekologicznym z okazji święta ziemi uczniowie z klasy 3d podejmowali wiele działań. Pisali m.in. listy do Ziemi, wiersze oraz wykonywali prace z odpadów. Oto efekty ich pracy: praca z odpadów- Łukasz Kruszewski, wiersz- Zoe Jasińska, list – Sandra Budzyła.
Halina Kulbida-Pietrzak

 

*  *  * 

Zdalne nauczanie w klasie 2b – lekcja wychowania fizycznego

   
   W klasie 2B nauka zdalna wre. Uczniowie nie tylko pracują zdalnie w ramach edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej, technicznej i innych. Zdalnie też ćwiczą w ramach wychowania – fizycznego w domu i jeżeli mają taką możliwość to na powietrzu. Dzieci wiedzą, że W zdrowym ciele – zdrowy duch i starają się dbać o swoją kondycję fizyczną. Wprawdzie to nie to samo, co wspólne ćwiczenia i zabawa w szkole z kolegami i koleżankami, ale nie można zapominać o kondycji fizycznej. 
Opracowała Ewa Witkowska
*  *  * 
Zdalne nauczanie w klasie 3c

Uczniowie klasy 3c pisali sprawdzian z języka polskiego, dzieci otrzymały dyplomy. Po sprawdzianie relaks. A po relaksie internetowe śpiewanie.

Wioletta Bas

*  *  * 

Zdalne nauczanie w klasie 3b

 
Lekcja wychowania fizycznego. “Mój trening” w wykonaniu uczennicy kl. 3b Aleksandry Śniateckiej.

 

“Kurki trzy” w wykonaniu uczennicy kl. 3 b Marleny Polaczek. Śpiew w połączeniu z graniem na wirtualnym pianinie. 

“Panie Janie” w wykonaniu ucznia kl. 3 b Brajana Zdzienickiego na wirtualnym pianinie.


 

Uczniowie kl. 3 b zmierzyli się z twórczością artystyczną polskiego malarza Ignacego Aleksandra Gierymskiego, wzorując się na Jego słynnym dziele “Żydówka z pomarańczami”. I.A. Gierymski żył w latach 1850-1901.

Wioletta Łęcka

*  *  * 

Zdalne nauczanie w klasie 2b

   W klasie 2B uczniowie nie próżnują – pracują zdalnie.Zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Pokazują to zdjęcia, które przesłali. Tęsknią za szkoła i rówieśnikami, ale w takich warunkach też potrafią się uczyć. Poza nauką spędzają wolny czas w różny sposób. Łukasz napisał kilka zdań o tym Jak spędza wolny czas? Oto jego przemyślenia:
Jak spędzasz wolny czas?
   Wolny czas to dla mnie ulubione chwile dnia,odpoczynek od szkolnych obowiązków oraz od zadań,które wyznaczają mi rodzice. Chociaż często mam wolny czas, staram się go nie marnować. Mój wolny czas spędzam na tym,co naprawdę lubię i co mnie interesuje. Jednym z moich ulubionych zajęć jest uprawianie sportu z rodzicami.Wspólnie jeździmy na rowery. W zimie spędzamy weekendy trenując jazdę na nartach. Ostatnio przed wirusem Covid-19 zaczęliśmy wspólnie chodzić na basen. Kolejnym z moich ulubionych zajęć są długie spacery. Okolice mojego domu są niezwykle piękne i chętnie wychodzimy na przechadzkę. Chodzimy z rodzicami po pobliskim lesie i mamy okazję oddychać naprawdę czystym powietrzem. W wolnym czasie spotykam się także z moimi koleżankami i kolegami z klasy. Chodzimy razem na kręgle czy odwiedzamy kogoś z klasy w domu. Często gramy w różne gry i bawimy się w ciekawe zabawy. W chwilach wolnych czytam też książki, gram w PS4. Staram się nie tracić czasu i spędzać wolne jak najciekawiej. Robiąc te wszystkie rzeczy jednocześnie odpoczywam. Wszystkie opisane czynności i przewidziany wolny czas jest dla mnie receptą na zły humor oraz problemy.
Ewa Witkowska


*  *  * 

Zdalne nauczanie w klasie 3b

   Dzień Ziemi w kl. 3b przebiegał pod hasłem ,,Co możemy zrobić dla naszej ukochanej planety Ziemi?”

Wychowawca Wioletta Łęcka


*  *  * 

Inspiracje Otylii Idzik

Wioletta Bas*  *  * 

Filip i Lena Kozik opracowali plan podchodów

Wioletta Bas 
 
*  *  * 

Życie w Morzy Bałtyckim – projekt online

W związku z obchodami Dnia Ziemi oraz Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego uczniowie klas 6 uczestniczyli w projekcie on-line pt. Życie w Morzu Bałtyckim. Najciekawsze prace nadesłali: Alicja Michalska 6a, Paulina Turek 6a, Bartosz Olechno 6b, Dawid Nowek 6b, Michał Abramowicz 6b, Radosław Kubiak 6b, Bartosz Sygutowski 6d, Nadia Kosiorska 6e, Dalila Bojańców 6f, Kateryna Volosatova 6f. Uczniom gratulujemy wygranej ! 🙂

Anna Karaś


 
 

*  *  * 

Konkurs przyrodniczo-plastyczny z okazji Dnia Ziemi

 
   Jak co roku w naszej Szkole SP1 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Hasło główne w tym roku: Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna.

   Klasy 1-3 przystąpiły do konkursu według poziomów. Każdy poziom pracował według wytyczonego tematu:

   kl.1 – Nauka segregowania śmieci
   kl.2 – Zdrowe jedzenie, dobre myślenie
   kl.3 – Turniej przyrodniczy

   Uczniowie bardzo chętnie brali udział w konkursie i przesłali dużo ciekawych prac i zdjęć. Oto wybrane i wyróżnione prace uczniów.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. 
Organizatorzy 

*  *  * 

Konkurs przyrodniczo – plastyczny pod hasłem Segreguję śmieci

 

   Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas I wzięli udział w konkursie przyrodniczo – plastycznym pod hasłem Segreguję śmieci.
Na konkurs nadesłano 38 prac, 14 najciekawszych prac zostało wyróżnionych.
Izabela Olszańska *  *  * 

WIOSENNE INSPIRACJE – zdalne nauczanie w klasie 1a

   
   Wraz z pojawieniem się wiosny, pojawiło się mnóstwo pomysłów na prace twórcze. Uczniowie klasy 1a wykonywali prace plastyczne m.in. „Kwitnący sad” oraz „Wiosna”, które inspirowane były muzyką. Wykonywali również prace techniczne: bociana, album z wiosennymi kwiatami oraz ptakami. Wszystkie prace zostały ciekawie i starannie wykonane. Podjęte działania miały na celu zachęcenie uczniów do uważnego obserwowania i poznawania przyrody. 
 
 
Gratuluję wszystkim uczniom pomysłowości.
Monika Majerska

*  *  * 

Zdalne nauczanie w klasie 2b

   Miesiąc zdalnego nauczania za nami. Klasa 2B przez ten czas nie próżnowała. Poza nauką w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej dzieci wykonały wiele ciekawych prac o różnej tematyce. Uczniowie wykonali: pierwsze zwiastuny wiosny, zajączki wielkanocne, pisanki,zakładki do książki, ilustracje do Kopciuszka, Błękitnej Rapsodii -G.Gershwina. Uczniowie robili też eksperymenty – hodowali kryształki soli, zakładali hodowlę fasoli. Klasa 2B nie ma czasu na nudę, ale nie da się ukryć, że wszystkim brakuje wspólnych zabaw w szkole z kolegami i koleżankami.

Opracowała Ewa Witkowska 
*  *  * 

Nauczanie zdalne – “Oda do radości'” w wykonaniu ucznia klasy 3b Marcela Kisielewskiego

Wychowawca Wioletta Łęcka 

*  *  * 

MATEMATYCZNIE I KREATYWNIE W 1A 

 
   Uczniowie klasy 1a w domu się w ogóle nie nudzą. Okazuje się, że w erze komputerów i konsoli zdarza się Nam rzucać kostką i przesuwać pionki. Jednym z zadań dla uczniów klasy 1 było wykonanie w domu matematycznej gry planszowej. Uczniowie wykazali się przy tym dużą pomysłowością i talentem. Oto kilka przykładowych prac. Sami zobaczcie i oceńcie 
Monika Majerska


*  *  * 

Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastyczno-technicznego pt. “Baranek wielkanocny.”

   Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dotarły do nas zdjęcia bardzo pięknych prac płaskich oraz przestrzennych wykonanych różnymi technikami, z wykorzystaniem różnych materiałów tj. papier, masa solna, wata, … Każda praca była ciekawa i pomysłowa.

Wyniki:

I miejsce: Tobiasz Polaczek

II miejsce: Amelia Polaczek

III miejsce: Wojtek Stec


Wyróżnienie:

Marysia Kolasa

Nagrody otrzymacie po powrocie do szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Wychowawcy świetlicy


 

*  *  * 

Jak pracują dzieci z klasy 3c?

Wszyscy wiemy, że obecnie uczymy się inaczej. Nie znaczy to, że brak nam aktywności czy kreatywności. Pomysłów i zabaw poprzez naukę nam nie brak, co dokumentujemy i przesyłamy.

Wioletta Bas


 
 

*  *  * 
Nauczanie zdalne w klasie 3b

W klasowej mennicy – projektowanie i wykonanie europejskiej monety.

Wioleta Łęcka


 
*  *  * 

Aktywnośc fizyczna w święta i… po świętach

   Święta Wielkanocne to czas szczególnie trudny dla osób dbających o szczupłą sylwetkę. Powstrzymanie się od jedzenia smacznych potraw często okazuje się zbyt dużym wyzwaniem. Warto zatem postarać się zminimalizować efekty świątecznego łakomstwa. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej postawić na aktywność fizyczną. W czasie pandemii Covid 19 większość miejsc takich jak kluby fitness, baseny czy siłownie jest nieczynnych, ale nie oznacza to, że nie masz możliwości trochę się poruszać.

Czas na trening

   Nadmiar kalorii można spalić nie wychodząc z domu. Istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać podczas domowego treningu. Przysiady, pompki, wykroki i podnoszenie ciężarków (mogą to być butelki z wodą) to tylko kilka propozycji. Jeżeli lubisz tańczyć, to możesz włączyć ulubioną muzykę i trochę się poruszać albo znaleźć w Internecie nagrania, dzięki którym nauczysz się podstawowych kroków różnych tańców. Na trening nie trzeba poświęcać wiele czasu. Dobre efekty można uzyskać już dzięki 40 minutowym ćwiczeniom. Warto jednak wybrać odpowiedni moment na trening. Bezpośrednio przed wysiłkiem nie powinno się jeść, tak więc lepiej nie rozpoczynać aktywności tuż po odejściu od świątecznego stołu. Jeżeli obawiasz się, że w ciągu dnia nie będziesz w stanie znaleźć czasu na trening, to wstań trochę wcześniej i poćwicz z rana. Pamiętaj jednak, aby nie rozpoczynać ćwiczeń zaraz po przebudzeniu, ponieważ jest to szkodliwe dla kręgosłupa.
Aleksander Stachów 

 

 

*  *  * 

Klasa 3b – pracuje zdalnie

   Klasa 3b szlakiem Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce.

Wioletta Łęcka


 

 

*  *  * 
 
 
Uczniowie klasy 3a poszukują kompozytora

 Uczniowie klasy 3a – Klaudia Ostrowska, Alicja Baranowska oraz Mateusz Mrzewa ułożyli tekst piosenkę – wiersz. Może znajdzie się uczeń chętny do ułożenia melodii do tych słów? A tekst niesie ważne przesłanie. Gratuluję Wam kochani!

Patrycja Dudkiewicz

Od paru dni nie chodzimy do szkoły, bo zły wirus rozchodzi się jak szalony.
Nie chcemy źle robić nikomu, więc wszystkie dzieci siedźcie w domu.
Hip hop robimy sobie rapa, to są koronaferie, a wirus to nasze zagrożenie.

   Ref: Moje koronaferie to takie ferie gdzie duży i mały ma być zdrowodoskonały.

Myjmy ręce i odżywiajmy się zdrowo będziemy żyć kolorowo.
Korona wirus bardzo zły zostańmy w domu raz dwa trzy.

   Ref: Moje koronaferie to takie ferie gdzie duży i mały ma być zdrowododoskonały.

 

*  *  * 

Lekcja w-f z Sebastianem Jankowskim z klasy 8.

Aleksander Stachów

 

*  *  * 
Ćwiczenia i zabywy logopedyczne

   Do utrwalania prawidłowej wymowy warto skorzystać z podanych niżej linków, na których można znaleźć ćwiczenia on-line, ćwiczenia do wydrukowania oraz dużo ciekawych pomysłów na zabawy logopedyczne w domu.

Jolanta Koch

Ćwiczenia do druku

Ćwiczenia on-line

 

 
*  *  * 

Zajęcia logopedyczne zdalnie

   Mimo trudnej sytuacji, działamy logopedycznie w domu i online. Ćwiczymy buzię i język, czytamy teksty naszpikowane trudnymi do wymowy głoskami, wykonujemy zadania i ćwiczenia, bawimy się grami logopedycznymi. Oto wiersz do utrwalania głosek szumiących o Jeżyku i jego żonie, której poszukiwał. Nasi uczniowie ją znaleźli. Ćwiczcie dalej! Pozdrawiam i przesyłam logopedycznego całusa!

logopeda Jolanta Koch


 

Logopedyczne ćwiczenia naszych uczniów:

Yan Khodko 1a
Szymon Śmiłowski 1a
Tobiasz Polaczek 1b
Gabriela Lenk 2a
Lena Kozik 3c

 

 

Zajęcia logopedyczne to też fajna zabawa

   Zadaniem dzieci było wykonanie mini książeczki logopedycznej z wybraną głoską zgodnie z instrukcją na filmiku. Teraz tylko to poprawnie przeczytać i wypowiedzieć, pamiętając o poprawnym ułożeniu buzi i języka. Uczymy się, bawiąc.
Jolanta Koch

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content