Zajęcia logopedyczne – uczymy się, bawiąc


Na zajęciach ćwiczymy narządy artykulacyjne: język, wargi, podniebienie, policzki, wykonujemy ćwiczenia oddechowe, słuchowe, fonacyjne i artykulacyjne. Ćwiczymy słuchową analizę i syntezę wyrazów, wyodrębnianie głosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, sylabizowanie, głoskowanie, wyszukiwanie rymów, rozróżnianie dźwięków. Doskonalimy wymowę samogłosek, głosek syczących (s, z, c, dz), szumiących (sz, ż, cz, dż) i ciszących (ś, ź, ć, dź) oraz k, g, r i in. Różnicujemy głoski trzech szeregów, r/l oraz dźwięczne/bezdźwięczne. Dla uatrakcyjnienia zajęć używamy różnego rodzaju pomoce logopedyczne: gry, układanki, rozsypanki, domina, karty, zegary i suwaki logopedyczne, historyjki obrazkowe, materiał wyrazowo-obrazkowy, teksty itp. Jest wesoło, uczymy się poprawnie mówić i dobrze się bawimy.

Jolanta Koch

Logopedia

fot. Jolanta Koch

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content