Z życia klasy 1c

Minął pierwszy miesiąc nauki w klasie 1c 

   Za nami już pierwszy miesiąc w szkole. Jak ten czas szybko płynie! We wrześniu klasa 1c poznawała nowy, ciekawy świat. Wszystko, co 1 września było jeszcze nieznane, powoli stawało się bliskie. Różne zabawy pomagały dzieciom zapamiętać imiona nowych kolegów i koleżanek z klasy. Trzeba było też poznać i zapamiętać drogę do swojej sali, gdzie znajduje się świetlica, szatnia i stołówka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Uczyły się pierwszych literek i cyferek. Z radością bawiły się figurami geometrycznymi tworząc ciekawe obrazki. Rozwijali swoją sprawność fizyczną podczas zajęć na świeżym powietrzu i sali gimnastycznej. Większość uczniów brała aktywny udział w organizowanych konkursach. Wspólnie z rodzicami i dziadkami wyczarowywali przepiękne prace z darów jesieni. Nie mogło też zabraknąć zajęć w szkole, podczas których z kasztanów, żołędzi, jarzębiny i plasteliny powstawały różne zwierzątka. I kto mówi, że jesień jest smutna? Pierwszoklasiści doświadczyli, ile radości i zabawy może dać ta pora roku. Troje uczniów dzielnie reprezentowało naszą klasę podczas szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wyróżnienie (to wielki sukces w klasie pierwszej !!!) otrzymała Amelka Gaczoł, a Antosia Kurpiewska i Mikołaj Rzepka zasłużyli na olbrzymie brawa za umiejętność czytania już na początku nauki. Gratulujemy!
   Klasa 1c wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata. Z wielkim zapałem porządkowała teren wokół szkoły. Na co dzień dzieci uczyły się także dbać o ład i porządek w klasie. We wrześniu nie zabrakło oczywiście rozrywki. 30 września z wielką radością obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły wspaniałe prezenty – medale dla super chłopaków i słodkie przekąski. Przed nami kolejny miesiąc, równie ważny i intensywny. To w październiku będzie pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach.

Wychowawczyni klasy: Małgorzata Łukowska

fot. Małgorzata Łukowska


Klasa 1c uczy się zasad bezpieczeństwa na drogach

   Uczniowie klasy 1c na lekcjach poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach, ścieżkach rowerowych i drogach. Dzieci dowiedziały się, jak i gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni i poznały ważne dla pieszych znaki drogowe. Uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe, uczyli się bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako piesi. Zasady bezpieczeństwa na drodze poznawali oglądając także bardzo ciekawe filmiki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie znaków drogowych, które pięknie udekorowały klasowy parapet.
Małgorzata Łukowska

fot. Małgorzata Łukowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content