Z wizytą w Kronopolu

   W maju tego roku, a dokładnie 11 maja, grupa 45 uczniów z klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach gościła z wizytą w firmie Kronopol. W trakcie tego spotkania chętnie obserwowali, słuchali i zadawali pytania, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o przedsiębiorstwie, o pracownikach i o samej produkcji. Po obejrzeniu filmu przedstawiającego historię i pozycję firmy na rynku uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat produktów wytwarzanych w tym miejscu, a także o ich dostępności na rynku polskim i zagranicznym. Dosyć dużo powiedziano również o sposobach pozyskiwania materiału oraz o kwestiach ochrony środowiska. W trakcie spotkania dzieci wypełniały przygotowane przez nauczyciela karty pracy, na których dzieliły się wrażeniami. Po prezentacji w sali uczniowie założyli odblaskowe kamizelki i pod opieką wyruszyli na wycieczkę autokarem po terenie Kronopolu.

   Pytane o to, co ciekawego zauważyły, odpowiadały np.

>>Podczas wyprawy do Kronopolu widziałam różne pojazdy, ciężką i bardzo dobrze zorganizowaną pracę ludzi. Moją uwagę skupiły różne pojazdy: koparka, żuraw, czy wózek widłowy, a także „specjalne rowery.”<<
„Największe wrażenie zrobiła na mnie maszyna zabierająca drzewo z samochodu i układająca je we właściwym miejscu.”
„Zaobserwowałem produkcję oraz ludzi ciężko pracujących. Bardzo podobał mi się spacer po hali oraz oryginalny zegar z drewna”
„Ogromne wrażenie zrobiła na mnie wielkość zakładu i podejście pracowników – wszyscy byli bardzo mili”
„Najciekawsze było zwiedzanie terenu fabryki i spacer po hali zakładu”
„Zaobserwowałam ogromną ilość zgromadzonego drewna i wysokie góry trocin.”
„Zaobserwowałam, jak robi się rożne rzeczy i jak ciężko trzeba pracować, żeby coś zrobić. Panowie i Panie z działu marketingu starali się pokazać nam i opowiedzieć jak najwięcej”
„Zauważyłam dużo ciekawych maszyn”
„Zwiedzając fabrykę zaobserwowałam dużą dbałość o bezpieczeństwo zwiedzających, jaki o samych pracowników”

   Wycieczka po zakładzie podobała się uczniom i zrobiła na nich duże wrażenie. Po powrocie do sali uczniowie zostali obdarowani upominkami związanymi z firmą i mogli swobodnie zadawać pytania. Pytali o pracę, zarobki, a także o ekologię i ochronę środowiska. Zapytani o to, czy chcieliby pracować w Kronopolu i co chcieliby tam robić, odpowiadali bardzo różnie. Widać było, że dzieci nie mają jeszcze pomysłów na swoją przyszłość, ale mierzą wysoko np.

„Chciałabym pracować w tej firmie najchętniej w marketingu”
„Najchętniej zajęłabym się projektowaniem nowych wzorów wyrobów”
„Byłabym zadowolona z tej pracy, ponieważ są duże zarobki i ta fabryka jest bardzo ciekawa w środku i na zewnątrz. Chciałabym na pewno pracować jako szefowa działu marketingu”
„Byłabym zadowolona z pracy w Kronopolu i najchętniej chciałabym mieć kontakt z kupującymi produkty firmy”
„Pracując w tej fabryce chciałbym podróżować do różnych krajów i zajmować się sprzedażą”
„Czy chciałbym tam pracować? To zależy, co miałbym tam robić. W przyszłości zostanę informatykiem”
„W Kronopolu chciałabym pracować w biurze”
„Jeśli będę tam kiedyś pracował, to chciałbym jeździć wózkiem widłowym”

   W swoich końcowych wypowiedziach uczniowie podkreślali, że bardzo miło i pożytecznie spędzili czas na terenie zakładu, zwracali uwagę na to, że dowiedzieli się bardzo dużo, a ilość przekazanych informacji była wystarczająca. Z natury dzieci są bardzo ciekawe i chcą wiedzieć ciągle więcej.

„Chciałbym zobaczyć jak produkuje się panele, bo widzieliśmy gotowe produkty”
„Za mało informacji na temat ochrony środowiska”
„Dlaczego ludzie nie lubią tego zakładu”
„Było za mało informacji o stanowiskach biurowych”
„Chciałbym mieć możliwość porozmawiania ze zwykłymi pracownikami w trakcie ich pracy”

   Okazało się także, że dzieci mają różne pomysły na hasło reklamowe dla firmy np.

„Podłogi i meble to nasza specjalność”
„W Kronopolu najlepsze panele do wyboru”
„W Kronopolu wszystko jest, więc kup coś tam i się ciesz”
„Poprzez naturę do doskonałości”
„ Najlepsze panele kupują ludzie u Nas”
„Wszystkie panele, które dziś mamy w Kronopolu nabywamy”

Iwona Szczuka

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content