Żywa lekcja historii

   W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. społeczność uczniowska kl. IV -VI uczestniczyła w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny, okraszony dowcipem przybliżyli uczniom najważniejsze daty i wydarzenia historyczne z XVI i XVII wieku ( od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).
   Widowisko zawierało scenki historyczne z udziałem publiczności, pokaz walki na szable Odsiecz wiedeńska, strojów i uzbrojenia (repliki). Dużą atrakcją dla uczniów był wystrzał z broni czarno prochowej- repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Bożena Masłowska

fot. Julia Gruchot

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content