XXXI Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Paronimy słowa dziwne, podobne, lecz całkiem inne”

   Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości i uwagi słuchowej, plastycznej i językowej twórczości u dzieci, rozwijanie mowy, języka i słuchu fonemowego oraz wspólna praca logopedy, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych.
   Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej, służącej wzbogaceniu słownictwa i poszerzeniu kompetencji językowych. W ramach konkursu należało wymyślić słowa – paronimy, czyli wyrazy o podobnym brzmieniu, ale innym znaczeniu i wykonać do nich ilustrację. Słowa mogły dotyczyć rzeczowników, czasowników, przymiotników. Paronimy mogły tworzyć co najmniej pary, ale mogły znaleźć się także trójki, czwórki, a nawet dłuższe ich zbiory.
   W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły: Gabriela Lenk z kl. IIa, Łukasz Kaczmarek, Milan Miciniowski, Tymur Kolesnykov, Oskar Naumik z kl. IIb, Igor Talacha, Kornel Karakurt z kl. IIc, Mateusz Kosmatka, Jakub Pakiet, Anna Janicka, Veronika Osyurak z kl. IId, Marek Gardoń, Hubert Kuchta, Julia Szymańska, Ryszard Sosnowski z kl. IIIa, Szymon Kubiak z kl. IIIb, Alicja Grażewicz, Lena Kozik z kl. IIIc, Sandra Budzyła z kl. IIId.
   Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Na konkurs wpłynęło wiele prac, które były wykonane różnymi technikami, ciekawie i pomysłowo. Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki.

Gratulujemy!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content