XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

   27 kwietnia 2015 r. dwie drużyny z JEDYNKI wzięły udział w XLIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Najpierw poszliśmy do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa – tam został otwarty konkurs. Organizatorzy wyjaśnili nam, na czym będzie on polegał, a następnie przystąpiliśmy do części pisemnej (test wiedzy). Następnie udaliśmy się na stadion „Syrena”, gdzie odbyły się konkurencje praktyczne, takie jak: marsz na orientację wg azymutów (szukanie ukrytych stanowisk z chorągiewkami), samarytanka, jazda rowerem przez tor przeszkód, rozpoznawanie zabytków oraz roślin, rzut „Zośką” do celu, a także określanie odległości, na którą rzuciliśmy przedmiot.
   W skład naszej drużyny wchodziło trzech uczniów: Jakub Góra, Mateusz Głuszko i Filip Lidtke. Nazwaliśmy się „Dzikie węże”. Świetnie nam się współpracowało, humor nam dopisywał do samego końca. Nasze spotkanie z uczestnikami z innych szkół uświetniła pyszna grochówka, która bardzo nam smakowała po trudach terenowej części konkursu.
   Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone 15 maja 2015 roku w Urzędzie Miasta Żary.
Jakub Góra


   Uczniowie zostali przygotowani do konkursu w ramach współpracy nauczycieli: Bożeny Masłowskiej, Katarzyny Król, Joanny Naumik oraz Andrzeja Woźniaka.

fot. Joanna Naumik

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content