XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem”

 

   28 kwietna 2016 roku w 71. rocznicę bitwy pod Budziszynem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Rajdzie Autokarowym po Łużycach, mającym na celu uczczenie zwycięstwa i oddanie hołdu poległym żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej. 
   Organizatorami rajdu byli: KTTK im. Orląt Lwowskich, Związek Kombatantów RP, Starostwo Powiatowe w Żaganiu i Żarach, Muzeum Pogranicza Śląsko–Łużyckiego, Kuratorium Oświaty o/Żary, Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu 
   Trasa obejmowała następujące miejscowości (Żagań) Żary – Chrościce (Crostwitz) – Zgorzelec – Żary (Żagań). Uczestnicząc w tej wyjątkowej wycieczce uczniowie mieli okazję poznać wiele miejsc związanych z historią i kulturą regionu. 
   Odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej, składanie kwiatów, zapalanie zniczy przy jednoczesnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzmacnia wśród młodzieży postawę patriotyczną i poczucie tożsamości narodowej.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content