Wystawa ekologiczna

 
   Szkoła Podstawowa nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach od wielu lat prowadzi działania ekologiczne. Bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich, ale także jesteśmy organizatorami różnych konkursów, imprez i działań ekologicznych na terenie naszego miasta i okolic. Uczestniczyliśmy w programie: zdrowa woda, oszczędzamy energię, zdrowe powietrze, segregacja śmieci, kolorowe podwórka. Zbieramy makulaturę i baterie. Nauczyciele realizują innowacje ekologiczne, wyjeżdżają na zielone szkoły, organizują ciekawe lekcje w terenie np. w Zielonym lesie, Jeziorach Wysokich, Parkach Narodowych. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach ekologicznych włączając w to rodziców, którzy stali się współtwórcami procesu edukacyjnego. Wspólnie z dziećmi wykonują prace plastyczne, prezentując je na forum szkoły.
   Nasze wieloletnie działania przyczyniły się także do powstania stacji badania zanieczyszczenia powietrza, która została uroczyście otwarta 21 września 2012 roku na posesji naszej szkoły. W związku z tym przygotowaliśmy ciekawą i zarazem edukacyjną wystawę ekologiczną, pokazującą osiągnięcia szkoły w dziedzinie ekologii. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pan minister ochrony środowiska zwrócił szczególna uwagę na szerokie działania w tym zakresie. Każdy uczestnik wystawy został poczęstowany owocami.
Nasze działania ekologiczne zostały docenione, otrzymaliśmy następujące wyróżnienia:
1. „Zielony Certyfikat”.
2. „Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie”.

   W szkole działa prężnie Liga Ochrony Przyrody, która prowadzi szeroką działalność przyrodniczą na terenie Żar i okolic.
   Działalność ekologiczna w Szkole Podstawowej nr 1 rozwija wśród uczniów samodzielność, aktywność i pozwala żyć w zgodzie z naturą.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska i Cezary Sułkowski 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content