Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisu na Słowacji

   W słowackim mieście Hlohovec tamtejsze Stowarzyszenie ELAP organizuje co dwa lata Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Cuda mojego kraju”. Była to już XIII edycja, na którą napłynęło 1739 prac wykonanych przez 1511 dzieci z dwunastu krajów Europy i Azji, m.in. z Bułgarii, Chin, Estonii, Węgier, Polski, Tajwanu, Słowenii, Słowacji. Z naszej szkoły nadesłanych zostało 8 prac sześciorga autorów. Jakub Góra z klasy IIIa zdobył wyróżnienie, a na wystawie pokonkursowej znalazły się: druga praca Kuby, a ponadto ekslibrisy Bartka Baranowskiego i Julity Femlak. Kuba na ogłoszenie wyników i odbiór nagrody pojechał z rodzicami i opiekunem koła plastycznego Andrzejem Woźniakiem.
   Podczas trzydniowego pobytu (6.10-8.10.2011 r.) uczestniczył w zajęciach plastycznych w muzeum, warsztatach graficznych w miejscowej szkole, uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu w domu kultury, zwiedził wystawę grafiki Karola Felixa oraz XXIII Światowe Biennale Ilustracji Książkowej w Bratysławie.
   Zapytany o wrażenia ze Słowacji Kuba odpowiada krótko: Było SUPER!
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content