Wyjście klasy IVc na film GWIEZDNE WOJNY. PRZEBUDZENIE MOCY

(Tekst może zawierać elementy spoilera)

   W piątek, 18 grudnia 2015 r., uczniowie klasy IVc wraz z wychowawcą udali się do kina „Pionier”, by obejrzeć najnowszą, VII część sagi GWIEZDNE WOJNY.
   Wprowadzenie nowych głównych postaci, racjonalne zminimalizowanie obecności dawnych bohaterów, w żaden sposób nie przeszkadza w odbiorze tego filmu. Każde pokolenie ma swoich idoli, ci starzy muszą w końcu odejść (bardzo żałowaliśmy Hana Solo, który został zabity przez…), chociażby dlatego, że aktorzy po prostu się starzeją i za jakiś czas nie będą mogli odegrać swych ról. Film kończy się w sposób jednoznacznie zapowiadający ciąg dalszy.
   Luke Skywalker (Mark Hamill z brodą przypomina Anthony`ego Hopkinsa) pojawia się w ostatnich minutach filmu, zapewne w kolejnej części odegra bardzo ważną rolę. Co nauczyło go życie? Czy będzie chciał uczyć młodą i zdolną dziewczynę, by stanęła do walki z…?
   Klasa IVc wraz z wychowawcą polecają ten film!

Piotr Pałac
„Niech moc nadal będzie z nami”

   W piątek 18.12.2015 byłem wraz z moja klasą i wychowawcą w kinie na premierze filmu „Gwiezdne wojny Epizod VII : Przebudzenie mocy”. Bardzo długo czekałem, żeby zobaczyć ten film i cieszę się, że obejrzałem go w dniu premiery.
   Siódma część sagi „Gwiezdnych wojen” rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Czas trwania filmu to 2 godziny i 15 minut, reżyserem filmu jest J.J. Abrams, autorami scenariusza są: Lawrence Kasdan, J.J. Abrams oraz Michael Arndt. Muzykę skomponował John Williams, autorem zdjęć jest Daniel Mindel. Gatunek filmu to oczywiście przygodowy i s.f.
   Premiera światowa filmu odbyła się 14.12.2015, a polska 18.12.2015.
   „Przebudzenie mocy” zaczyna się tak jak poprzednie części sagi, czyli „Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…”, charakterystyczna muzyka, logo i przesuwające się w dal napisy wprowadzające. To wspaniale, że pojawiły się dobrze znane postacie, takie jak Han Solo (Harrison Ford), Leia (Carrie Fisher), Luke Skywalker (Mark Hamill) i Chewbacca ( Peter Mayhew). Brakowało tylko Lorda Dartha Vadera i Imperatora. Nowi bohaterowie to Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega) i Poe (Oscar Isaac) oraz Kaylo Ren (Adam Driver). Rey była tak potężna, jak Lord Vader, umiała przyciągać rzeczy mocą, ale była dobra.
   W filmie dzieje się duż: pościgi, wybuchy, bitwy statków kosmicznych. Najwyższy Porządek stworzył nową Gwiazdę Śmierci, większą i o większej sile rażenia. Ta oto stacja kosmiczna czerpała moc ze Słońca. W tej części „Gwiezdnych wojen” została też przedstawiona dramatyczna scena, która mnie zasmuciła – syn zabił ojca.
   „Przebudzenie Mocy” to kino na wysokim poziomie. Akcja wciąga, bohaterowie wzbudzają sympatię i potrafią przejąć swoim losem. Film bardzo mi się podobał i chciałbym, żeby nakręcono następne części.
   Chciałbym obejrzeć „Przebudzenie mocy” jeszcze raz. Polecam wszystkim wycieczkę do kina, aby moc się przebudziła.
Paweł Grześkowiak, IV c

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content