Wycieczka klas drugich do Teatru Lubuskiego

   5 grudnia klasy 2a, 2b i 2c pod opieką pań E. Witkowskiej, I. Wiącek, G. Ćwikły oraz H. Świackiej wybrały się na wycieczkę do Zielonej Góry do Teatru Lubuskiego.
   Wycieczka rozpoczęła się zbiórką o godz. 8.00, a chwilę później wszyscy zajęli miejsca w dwóch autobusach, które zawiozły wycieczkowiczów na śniadanie do McDonalda w Zielonej Górze.
  Gdy brzuszki zostały zaspokojone, autokary zawiozły uczestników wycieczki do centrum Zielonej Góry, skąd drugoklasiści wyruszyli na krótki spacer. Dużym zainteresowaniem cieszyły się duże, strojne choinki ustawione na deptaku. Dzieci wypatrywały również Bachusików, małych figurek, które przedstawiają Bachusa podczas różnych zajęć. Na ulicach Zielonej Góry jest ich 25, dzieciom udało się znaleźć 15. Spacer zakończył się pod gmachem Teatru Lubuskiego.  
   W teatrze dzieci zajęły miejsca w oczekiwaniu na spektakl pt. „Calineczka”. Nagle zgasły światła i wszyscy z zaciekawieniem skierowali wzrok na scenę.
   „Calineczka”, musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena, w reżyserii Andrzeja Ozgi, to pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni. Musical zachwycił wszystkich grą aktorską, magią kolorów oraz muzyką. Aktorzy dostali gromkie brawa, podczas których kilka razy wychodzili na scenę, by ukłonić się młodej publiczności.
   Wycieczka do teatru zakończyła się o godzinie 15.30 powrotem lekko zmęczonych, ale bardzo zadowolonych, dużych i małych uczestników wycieczki.
 
Patrycja Dudkiewicz

fot. E. Witkowska, G. Ćwikła, I. Wiącek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content