Wycieczka do „Starej chaty u kowala” w Kluczewie

2 czerwca 2022r. uczniowie klasy 1b i 2c uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Stara chata u kowala” w Kluczewie, miejscowości położonej w powiecie wolsztyńskim, w pobliżu Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Dzieci poznały tradycje i uroki życia wiejskiego, dowiedziały się jak wyrabia się masło i co to jest kołowrotek do przędzenia wełny. Uczniowie  zobaczyli kuźnię, w której poznali pracę kowala oraz widzieli, jak z kawałka metalu powstaje podkowa. Wykute podkowy na szczęście dzieci zabrały do szkoły. Dużo radości sprawiło wszystkim spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi (kozy, krowa, króliki), które można było pogłaskać i nakarmić. Podczas wycieczki był także czas na relaks i zabawę. W „Chacie u kowala” poczęstowano nas pysznymi rogalikami, a na koniec pobytu piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Do Żar wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni.

Małgorzata Łukowska, Wioletta Mutwil

Wycieczka do „Starej chaty u kowala” w Kluczewie
fot. Wioletta Mutwil i Małgorzata Łukowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content