Wycieczka do Gabinetu Historii Miasta

   Dnia 18.04.2012 r. odbyła się wycieczka do Gabinetu Historii Miasta, którą zorganizowała nasza wychowawczyni, pani Bożena Masłowska. Na miejscu przywitał nas dr Jerzy Tomasz Nowiński, który opowiedział nam, co działo się w Zarach kilka wieków temu.

   Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych przedmiotów, które używano w Żarach około 200 lat temu. W tym ciekawym miejscu mogliśmy pooglądać wiele ważnych dokumentów żarskich. Dowiedzieliśmy się również, ze na nasze rodzinne miasto były naloty amerykańskie, które zniszczyły większą część miasta. W gabinecie znajdowała się bardzo ładna makieta przedstawiająca Żary w roku około 1850. Makieta przedstawia dzisiejsze centrum miasta, co świadczy o tym, że Żary bardzo szybko się rozrastały, zwiększała się liczba mieszkańców i tworzyło się coraz większe miasto.

   Naszą klasę najbardziej zaciekawiły filiżanki i różnego rodzaju dzbanki, które były z prawdziwej porcelany. Mają one związek z Żarami, ponieważ na przedmieściach Żar znajdowała się fabryka porcelany. Żarska porcelana jest bardzo zaskakująca. Każda filiżanka jest starannie wykonana. Kolory są idealnie dobrane, dlatego miło się patrzy na te piękne, kolorowe serwisy. Również ciekawe były stare monety, dawne herby Żar i wnętrze wielkiego zegara.

   Cała klasa wykazała zainteresowanie. Była to bardzo ciekawa forma przekazywania wiedzy historycznej na temat naszego rodzinnego miasta Żary.

Gabriela Wyszyńska, 5c

fot. Bożena Masłowska


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content